Profilerte stillinger

Ullmann-billetter solgt på en halv time i Sverige

Også svenskene vil se Liv Ullmann i «Lang dags ferd mot natt» Foto: SCANPIX

Også svenskene vil se Liv Ullmann. Det tok bare en halv time fredag å få solgt billettene til gjestespillet av «Lang dags ferd mot natt» på Dramaten i Stockholm.

 NTB
Publisert: 03.09.2010 kl. 16:23
Endret: 03.09.2010 kl. 16:36

Det ble fredag lagt ut billetter til to forestillinger på Dramatens lille scene 8. og 9. desember.

– På cirka 30 minutter var billettene utsolgt. Liv Ullmann er en veldig respektert og elsket skuespiller og regissør i Sverige, ikke minst for sine roller i Ingmar Bergmans filmer, sier pressesjef Ulrika Nilsdotter ved Dramaten til NTB.

Stein Winges oppsetning av Eugene O’Neills «Lang dags ferd mot natt» hadde premiere på Riksteatret onsdag, og fikk strålende kritikker. Det var første gang Liv Ullmann sto på en norsk scene på over 20 år.

Sammen med resten av ensemblet – Bjørn Sundquist, Pål Sverre Valheim Hagen, Anders Baasmo Christiansen og Viktoria Winge – drar hun nå ut på turné med «Lang dags ferd mot natt». Første stopp er Røros, der det er turnépremiere mandag. Så fortsetter turneen landet rundt. Ifølge Riksteatrets nettsider fredag ettermiddag var 48 av de 55 forestillingene utsolgt.

De to forestillingene i Stockholm spilles etter at den norske turneen er avsluttet med et gjestespill på Nationaltheatret i Oslo

 

Skriv din kommentar

Tittel*

Kommentar

Fornavn *

Etternavn *

e-post *

Kallenavn (valgfritt)

Adresseavisen ønsker en åpen og saklig debatt. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg. Klikk her for å lese alle reglene for debatten.

Forsøkt svindlet seks ganger på to uker

Svindelforsøk mot Finn-annonsører har økt de siste ukene. Les mer

 

Vant milliongevinst for andre gang

Sverre (74) fortsetter tippingen. Les mer

Ineffektive Norge

Norge skjøt og skjøt, men bare med løskrutt. Les mer

Har du sett Ole Morten?

Savnet siden forrige uke. Les mer

Lager laksedokumentar

Brødrene Henrik og Benjamin Fredriksen fra Trondheim er i full gang med å lage sin egen dokumentarfilm. Se klipp fra filmen her. Se mer

 
 

Linda Eide jakter kongegrav i kloakken

Norsk attraksjon har vært i Trondheim for å finne grava til Harald Hardråde. Les mer

 

– Aldri gi opp! Alt det andre kan du lære

Villmannen Bear Grylls kommer til Trondheim. Les mer

Svensk professor er årets olsokprofil

Historieprofessor Dick Harrison har undervist prins Daniel og hjulpet Guillou med å skrive bøkene om Arn. På Stiklestad vil han fortelle hvorfor historie er så viktig. Les mer

 

Årsmøte i Ensliges Landsforbund

Kl. 19. Årsmøtesaker. Kaffe og kaker. Sted: Tulla Fischer, Kongens gate 9. Les mer