Ansatte har savnet kontrakter, lønn og feriepenger. Eieren forklarer det som oppstarts-problemer og hevder alt er i orden nå.
Endret: 16.07.2005 kl. 12:15
Ansatte har savnet kontrakter, lønn og feriepenger. Eieren forklarer det som oppstarts-problemer og hevder alt er i orden nå.
Danseskolegiganten Bårdar er etablert i Trondheim med dagskolen Bårdar Akademiet Trondheim AS og kveldsskolen Dansens Hus Bårdar Danseinstitutt AS.
Flere ansatte ved Dansens Hus Bårdar Danseinstitutt AS har manglet ansettelseskontrakter.
Flere ansatte ved Dansens Hus Bårdar Danseinstitutt AS har over lengre tid måttet kjempe for å få utbetalt lønn.
Lønnen har kommet for sent og det har vært for lite av den.
Ansatte har ikke fått utbetalt feriepenger nesten to måneder etter at de gikk ut i ferie.
Etter at KulturAdressa begynte å jobbe med saken skal pengene ha begynt å tikke inn. Eieren hevder alt nå skal være i orden.
Utdanningsdepartementet har fått beskjed fra kemneren i Oslo om å holde tilbake hele eller deler av støtten til Bårdar Danseakademiet Trondheim AS fra 29.06.05.
Skolene:
Trondheim Ballettskole er en direkte fortsettelse av Turids Ballettskole, hvor dansere som Ingrid Lorentzen, Camilla Spidsøe og Arne Fagerholt tok sine første piruetter.
Inger Synnøve Kilaas var elev av Turid Arntsen og kjøpte skolen av henne rundt 1990.
Høsten 2003 etablerte Bårdar seg i Trondheim under navnet Bårdar Akademiet Trondheim AS.
Høsten 2004 etablerte Dansens Hus Bårdar Danseinstitutt AS kveldsskole i Trondheim.
Fra første januar i år ble de to skolene slått sammen, med felles lokaler og administrasjon men separet eierskap
Historieprofessor Dick Harrison har undervist prins Daniel og hjulpet Guillou med å skrive bøkene om Arn. På Stiklestad vil han fortelle hvorfor historie er så viktig. Les mer
Kl. 19. Årsmøtesaker. Kaffe og kaker. Sted: Tulla Fischer, Kongens gate 9. Les mer
Kl. 20. Gratis. Sted: Selskapssiden http://tedxtrondheim.com/program-2/live-from-ted-2012/ Les mer