Landets tøffeste tvillinger

Terningkast 2

Idiotisk tankespinn

Ekstremt ambisiøst og fullstendig mislykket forsøk på eksistensielt sci-fi-drama. FILM: «Mr. Nobody»

Terningkast 6

Mesterlig bak murene

Filmfortelling på svimlende nivå om 19-åring som formes av livet i fengsel. Årets beste på kino så langt. FILM: «Profeten»

 

Karl Ove peiser på

Den 18-årige Knausgård om musikk, alkohol, litteratur, jenter og pinlig sex. BOK: «Min kamp 4»

Michael Nyqvist om jakten på pappa

Personlig og dramatisk fortelling uten store fakter. BOK: «Når barnet har lagt seg»

 

Se - en ekte Sandeman

Vasco Magalhaes kunne vært modell da Sandeman-logoen ble laget og firmahistorien kan mannen med den flotte profilen til fingerspissene. Les mer

 

Porno for bilelskere

Her er det lov å sikle etter det uoppnåelige, på bilmessen i Geneve. Se bildene her!

Men er det ikke?

Joda, Pamela Anderson stakk innom moteuka i New York. Se høstens mote!

 

Tøffe tvillinger har igjen gitt Pstereofestivalen pris for beste festivalplakat.

Mobil: 928 35 360
Publisert: 22.11.2009 kl. 21:25
Endret: 13.01.2010 kl. 16:21

- Det er veldig stas og ganske unikt. Vi har fått prisen alle de tre årene vi har vært med, sier markedssjef Bård Flikke i Pstereofestivalen, som i helgen har deltatt sammen med 72 festivaler på Norsk Rockforbunds festivalseminar.

Der ble Pstereofestivalen lørdag kveld tildelt både prisen for årets festivalplakat og den nyopprettede prisen for beste merchandise (festivaleffekt).

– Det var for t-skjortene, juksetatoveringene og sjokoladene vi hadde fått laget med logo, i samarbeid med Cielo, sier Flikke.

De tre årene Pstereofestivalen har vært med på Norsk Rockforbunds festivalsamling, har de tatt hjem fem av ni mulige priser. Tre for plakat, en for effekt og en for årets nykommer.

– Det begynner å bli trangt på veggen på toalettet på festivalkontoret. Det er ekstremt inspirerende å bli satt pris på av sine egne kolleger.

Satser på profilen

Pstereofestivalen har fra start vært bevisste på å bygge opp et helhetlig, visuelt uttrykk. De lovpriser sine samarbeidspartnere, fotograf Geir Mogen og kreativ leder Harald Øren i Tibe-T.

– Vi prøver å kommunisere identiteten til festivalen gjennom det grafiske. Det er viktig å skille seg ut, sier Flikke.

Det innebærer blant annet at festivalplakatene skal uttrykke at Pstereofestivalen er en pop- og rockfestival, skape nysgjerrighet og gi assosiasjoner til noe ungt og spennende.

– Og litt skummelt. Samtidig er det viktig med et urbant uttrykk som kommuniserer at vi er en byfestival, sier Flikke.

Plakatene har avbildet et par tvillingsøsken hvert år. I år fant festivalen brødrene Svein og Olav Nerland i Kolvereid etter å ha annonsert etter tvillinger i Adresseavisen. Tvillinger blir det også neste sommer.

– Men nå som vi har fått enda en pris, må vi skjerpe oss ekstra for å fortsette å utvikle uttrykket, sier Flikke.

Tips en venn
 

Skriv din kommentar

Tittel*

Kommentar

Fornavn *

Etternavn *

e-post *

Kallenavn (valgfritt)

Adresseavisen ønsker en åpen og saklig debatt. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg. Klikk her for å lese alle reglene for debatten.

Hit vil vi i sommer

Sol, sommer og sand mellom tærne er viktig. Les mer

 

Du kan få mindre i erstatning

Dersom hyttetaket ditt får skader av snøen kan du risikere å måtte dekke utgiftene selv. Les mer

kjemperas i sunndal

7400 innbyggere sperres inne

Hele Sunndal blir innesperret på grunn av ekstrem rasfare. Les mer

- P Diddy interessert i Crystal Palace

Verdenskjent rap-stjerne kan ta kontroll over den engelske klubben. Les mer

Årets festivalplakat viste et brødrepar fra Kolvereid, Svein og Olav Nerland.
Pstereo 2008 - også prisverdig.
Pstereo 2007 - første prisplakat.

Emneord

DumDum Boys til Pstereo og Selbu

Bandet som har gitt navn til festivalen på Marinen, er nå klar for en ny opptreden. Les mer

 

Åge til Pstereo

Seks trønderband sluppet av Pstereo i dag. Les mer

Beck til Molde

Jeff Beck, Nils Petter Molvær og Sonny Rollins er tre av stjernene som vil prege Molde-jazz i sommer. Les mer

 

Ingenting til Pstereo

Bandet, altså. Og nei, ikke rogalendingene, men svenskene. Norden for sine føtter?

 

Fikk rolle i The Thing

Trøndelag Teaters skuespiller Kristofer Hivju reiser søndag til Toronto for å spille inn en prequel til horrorklassikeren «The Thing». Les mer

 

Stargate nummer 1 i USA

Stargate topper Billboard-lista i USA for fjerde gang. Nå er det «Rude Boy» som troner. Les mer

Oppdal fjellturgruppe: Dindalen Oppdalshøa

Grad: Middels. Turkoordinator: John Uvsløkk. Tlf.: 72 42 43 96/993 99 448. Les mer

 

Søndagsfilm: Tilbake

Andrei Zvyagintsevs sterke regidebut omhandler en fars plutselige tilbakekomst etter syv års fravær. Storsalen, kl. 20. www.samfundet.no Les mer

My Little Pony + Monzano + The Little Hands of Asphalt

Tre band og en dj fra hovedstaden. Klubben, kl. 22. www.samfundet.no Les mer