Profilerte stillinger

Fest med Farmers Market

I Molde bød Farmers Market på like sprelsk musikk som alltid.

Publisert: 20.07.2010 kl. 13:39
Endret: 20.07.2010 kl. 15:05

Moldejazz, Alexandraparken mandag kveld:

FARMERS MARKET

Det ble en lang og fin mandag i Molde. Etter grunnsteinsnedleggelse, offisiell åpning, gratiskonsert med Shibusa Shirazu Orkestra og flerkulturell konsert med Nils Petter Molvær, ble det fest i Alexandraparken.

Kort tid før midnatt inntok Farmers Market utescenen der det er et intenst folkeliv gjennom hele festivaluka. Bandet leverte som vanlig et musikalsk fyrverkeri med Stian Carstensen som suveren frontfigur.

Han er en multiinstrumentalist uten sidestykke og skifter lekende lett fra ymse gitarer til trekkspill og fløyte - og tilbake igjen. Dessuten krydrer han konsertene med en serie morsomme kommentarer.

Samspillet mellom ham og den bulgarske saksofonisten Trifon Trifonov er alltid en fryd å høre på. De to kan dessuten lene seg mot en grunnmur som er bunnsolid. Trommeslager Jarle Vespestad, bassist Finn Guttormsen og gitarist Nils-Olav Johansen er en knallsterk trio og fikser intrikate taktskifter som få andre.

Farmers Market fyller Alexandraparken også i kveld. De som har sans for en uforlignelig blanding av hissige, balkanske rytmer, fri improvisasjon, eksentrisk rock og popsvisker i helt spesielle versjoner, kan ta seg en tur.

 

Skriv din kommentar

Tittel*

Kommentar

Fornavn *

Etternavn *

e-post *

Kallenavn (valgfritt)

Adresseavisen ønsker en åpen og saklig debatt. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg. Klikk her for å lese alle reglene for debatten.

Falt 35 meter på Kværner Verdal

Bedret tilstand for fallskadd kvinne

Situasjonen for tre som ble skadd i en arbeidsulykke på Verdal onsdag er fremdeles alvorlig. Les mer

 

FALT 35 METER på Kværner Verdal

- Vi er rystet

Lederen i selskapet til én av de skadde er sterkt preget av ulykken. Les mer

Terrorangrepet

Breivik bestrider ikke diagnosen

Mener likevel rapporten er full av feil. Les mer

Terrorangrepet

- Ikke kall dem «Utøya-overlevende»

Fylkeslegen kritisk til ordbruken. Les mer

Samspill: Den bulgarske saksofonisten Trifon Trifonov i tett samspill med Stian Carstensen. Foto: GLEN MUSK

Emneord

Her synker båten

En båt begynte plutselig å ta inn vann i kanalen i Trondheim tirsdag ettermiddag. Etter hvert gikk den under. Se mer

 
 

- Trøndelag har mange skjulte skatter å by på

John Erling Johnson fra Øyafestivalen tror mange midt-norske artister vil markere seg i åra som kommer. Les mer

 

- Noe eget med jenteband

Trænafestivalsjef Anita Overelv gleder seg til Bendik, Einar Stray og Scarlet Chives. Les mer

- Skal se Highasakite og The Avalanche

Pål Dimmen fra Music Export Norway har fått anbefalt to trønderband, og gleder seg til å høre nye artister. Les mer

 

- De leverer råbra live

Urørt-programleder Mari Garås Monsson har mange favoritter foran helgas Trondheim Calling. Les mer

- Her er det mye jeg liker!

Buktafestivalsjef Robert Dyrnes har store forventninger til trondheimsbandet The South. Les mer

 

Gladdans – seniordans

Fengende rytmer, fin trim både for kroppen og toppen. Sosialt samvær, servering. Nye dansere ønskes velkommen. Kl. 11 – 13. Sted: Melhus IL`s klubbhus, Gruva, Melhus. Les mer

 

Aksjon for rettferdighet i Midtøsten og Nord-afrika

Underskriftskampanje, appell, servering av egytpisk te og mat, egytpisk musikk. Rollespill: «Møte med den militære domstol» Kl. 12-14. Torget http://www.amnesty.no/¿ region%20midt Les mer

Visekveld

Kveldens artist: Bjørn Saksgaard. Åpen scene. Allsang med komp. Kl. 20. Gratis/ spiller for hatten. Les mer

 

Donckery Dawgs

Dockery Dawgs er utvidet til kvartett. Spiller blues. Kl. 21. Les mer

Foto og utrykk

Kunstfoto av Lasse Berre, Reidulv Lyngstad, Jens O. Hagen og Signe Drevsjø. Åpning kl. 12. www.fenka.no Les mer