Rock-legenden Neil Young spiller kun èn eneste konsert i Skandinavia i sommer og den er nå lagt til Roskildefestivalen.
Endret: 03.03.2008 kl. 13:27
Young spilte to konserter i København sist uke til utsolgte hus og oppholdet har tydeligvis gitt merssmak for i dag kom pressemeldingen fra Youngs management at den kanadiske rockeren også vil gjeste sommerens Roskildefestival for en kveld. Pressemeldingen sier ingenting om Young vil stille alene, med Crazy Horse eller annet backingband, men med tanke på Roskildefestivalens renome og størrelse er det mest sannsynlig at vi snakker om det to-delte settet som Young har kjørt på de siste konsertene. Det vil si alene med gitaren før pause og fullt band etter.
Roskildefestivalen avholdes fra 3. til 6. juli. Hvilke av disse datoene Young spiller på er ennå ikke klart.
Diskuter denne saken
Innsendt av fast sweden rock hvert år, 04.03.2008 15:40:31
jeg har også takket nei til roskide.angra som hund at jeg har vært der fire ganger.se bare på campingen for eks.hel skokk med ungdommer som skriker kauke i et sett langt ut på natta.mye av de bandene som blir boka inn på den festivalen er så inni i hampen så dårlig.da snakker jeg ikke om hard rock.men rapning hip hop akustisk musikk hva det er for noe.jeg har enda ikke hørt om at judas priest slade uriah heep blue øyster cult har spilt på roskilde noen gang.det verste jeg har opp levt det var det at ja ta som dette.berlevåg mannskor leningsgrads cowboy.det er verste skiten jeg har hørt noen gang.nei dette gidder jeg ikke. så jeg parkerer heller bilen min og luksusteltet mitt med rocke anlegget mitt på sweden rock festivalen i stedet.som heldigvis er kun bare hard rock og oppdrives på den plassen.
Innsendt av Rolfsol, 04.03.2008 10:58:58
Neil Young er verdens beste låtskriver, sanger, gitarist og framfører. En levende legende!
Innsendt av Festivalslummer, 04.03.2008 10:39:14
Det er vel ikke usannsynlig at mr Young headliner søndagen, da Roskilde pleier å ha en gammel helt til å avslutte festivalen.
Innsendt av sweden rock festival, 03.03.2008 20:16:34
javel ja.roskilde har aldri overbevist meg som nordens beste festival når det gjelder og få hit bra band til den festivalen.jeg har vært der to ganger så det er for det meste hip hop ukjente band som kommer dit.lite med hippier og se der.itnoe 70 talls rock å oppdrives der.skikkelig hard rock blir mer og mer ut tynna.for det meste 15 .20-30 åringer som reiser dit for og røyke hasj og driv på med stage diving.det inntrykket jeg har fått av den festivalen så er det møkka festival.jeg vil høre på hard rock og omgåes med svenske hippier i steden og drikke oss fulle på øl og sprit på sweden rock festival.som har kun bare hard rock på den festivalen

