Her kommer de. De to beste Pokémonspillene du noensinne har spilt.
Endret: 07.04.2010 kl. 11:57
POKÈMON HEARTGOLD / POKÈMON SOULSILVER
Nintendo DS
Aldersgrense: 7 år
I 2007 kom «Pokémon Diamond» og «Pokémon Pearl». De to første "nye" spillene i Nintendos ærverdige serie om de små lommemonstrene med kronisk gressfetisjme. Forskjellen mellom de to var så ørsmå at kun de mest iherdige Pokèmon-fans forsto forskjellen. I fjor så kom «Pokèmon Platinum» som framsto som en slags "Director`s Cut" av de to spillene. I år så har altså Nintendo funnet det for godt å slippe "HeartGold" og "SoulSilver" på det europeiske markedet. To spill ( eller ett spill med to navn om vi skal være spikke fliser) som i seg selv er oppdateringer av «Pokèmon Gold» og «Pokèmon Silver» fra 1999. Puh! En skal jaggu holde tunga rett i munnen om en skal klare å være 100% oppdatert på alt Pokè-aktig til enhver tid.
Nuvel, men her skal det altså handle om «HeartGold» og «SoulSilver». Som alltid i Pokèmon-verdenen når to nesten identiske spill slippes så handler det om at de to spillene har forskjellige lommemonstre å by på. «HeartGold har noen eksklusive «Gold»-monstre som «SoulSilver» ikke har og vice versa.
Du starter opp som en ung og uerfaren Pokèmon-trener og målet ditt er å samle så mange lommemonstre som mulig for å bli den største, sterkeste og beste Pokèmon-treneren av dem alle. Enkelt og greit, ikke sant? Feil, for Pokèmon-fenomenet er langt mer avansert og mangesidig enn de fleste tror. Kort fortalt så er Pokèmon-spillene noe av det dypeste og mest komplekse som har kommet fra Nintendo. Å avfeie dem med den stereotypiske oppfatningen om at det kun er «spill for barn» er rav ruskende feilaktig. Dette er «heavy shit» for å bruke et yndet amerikansk uttrykk. Med alt dette så kommer også en såkalt «Pokèwalker» som gjør at du kan ta med en av lommemonstrene dine på en spasertur og således akkumulere ekstra erfaringspoeng. En fin gimmick, men neppe noe du kommer til å gjøre deg særlig flittig bruk av - med mindre du er 11 år og synes det er kult å gå rundt med en rød-hvit dings i lomma da.
"HeartGold" og "SoulSilver" gjør ikke noe nytt med de 11 år gamle spillene, men blankpusser dem i en så stor grad at de nå framstår som enda mer tilgjengelig og enda mer underholdende enn noengang før. Dette er pur spillglede. For som reklamen sier: «Gotta catch `em all».
OPPTUR: Pokèmon-magi i n`te potens.
NEDTUR: Nå er det virkelig på tide å oppgradere grafikkmotoren, Pokèwalkeren gidder du neppe å bruke mer enn èn gang.
Diskuter denne saken
Innsendt av Akkapakka, 09.04.2010 19:45:05
Utrolig bra spill, løp ogg kjøp =)

