Profilerte stillinger

Body & Soul - gjenforening

Start kl. 21. Dørene åpner kl. 20.30.

Bandet ble bygd på tuftene av Trondhjems Bluesforening tidlig på 80-tallet, og ble raskt et fast inventar i den nystartede Trondheim Bluesklubb. Repertoaret var sterkt rhythm 'n blues-basert med solide innslag av soul, i tillegg til mer tradisjonell elektrisk blues.

Den aller første utgaven av B&S besto av Nils Ivar Damm (piano/vokal), Helge Basmo (gitar), Per Eggen (trommer), Bjarne Bårdstu (bass) og blåsetrioen Rolf Isaksen (altsaks), Terje Espeland (tenorsaks) og Bjørn Rasmussen (trompet). Etter hvert kom Arne Paust inn på trommer, og de to vokalistene Ann-Jo Klungervik og Ellen Klemp forsterket også bandet i hver sin periode.

Body & Soul sørget for het og svett stemning på bluesscener rundt i hele Midt-Norge, men rakk også en turné på Østlandet. Det desiderte høydepunktet her var konserten på sagnomsuste Club7 i hovedstaden.

På Bluesklubben kan du oppleve originalbesetningen av Body & Soul, bortsett fra at trommene nå blir traktert av Tobby Johansen. Ellen Klemp vil også delta og gi kvelden et ekstra løft.

Flere datoer for denne forestillingen:
Dato Tid Arrangement Sted Bestill
20.03 21:00 Body & Soul - gjenforening Lille London
 

Skriv din kommentar

Tittel*

Kommentar

Fornavn *

Etternavn *

e-post *

Kallenavn (valgfritt)

Adresseavisen ønsker en åpen og saklig debatt. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg. Klikk her for å lese alle reglene for debatten.

Overfallet i Vuddudalen

- Vi har tatt alle som var involvert

Politiet tror de har pågrepet samtlige som slo mann (42) helseløs. Les mer

 

Har du sett Ole Morten?

Savnet siden forrige uke. Les mer

Ineffektive Norge

Norge skjøt og skjøt, men bare med løskrutt. Les mer

Lager laksedokumentar

Brødrene Henrik og Benjamin Fredriksen fra Trondheim er i full gang med å lage sin egen dokumentarfilm. Se klipp fra filmen her. Se mer

 
 
 

Årsmøte i Ensliges Landsforbund

Kl. 19. Årsmøtesaker. Kaffe og kaker. Sted: Tulla Fischer, Kongens gate 9. Les mer

TEDxTrondheimSimulcast: TED2012

Kl. 20. Gratis. Sted: Selskapssiden http://tedxtrondheim.com/program-2/live-from-ted-2012/ Les mer

 

Pils og Plingplong: Brandtsegg&Brandtzæg

Pils og PlingPlong er Trio Alpacas konsertserie som gir publikum samtidsmusikk ispedd humor i en uformell setting. Kveldens konsert kan beskrives som en musikalsk minnebok av, med og om komponist Øyvind Brandtsegg og skuespiller og humorist Øyvind Brandtzægs liv og væren i småbyen Steinkjer på 80-tallet. Kl. 21. Bill. kr. 150/ 100 (stud/hon) http://www.trioalpaca.com/ Les mer

Latinfestivalen 2012 - India - La Princesa de la Salsa (Puerto Rico/New York)

Kl. 00.00. Bill. kr. 350 (fred)/ 390 (lørd)/ 590 (festivalpass begge dager). Barneprogram og dansekurs på dagtid er gratis. Sted: Trondheimssalen. Les mer

 

Linda Eide jakter kongegrav i kloakken

Norsk attraksjon har vært i Trondheim for å finne grava til Harald Hardråde. Les mer

 

– Aldri gi opp! Alt det andre kan du lære

Villmannen Bear Grylls kommer til Trondheim. Les mer

Svensk professor er årets olsokprofil

Historieprofessor Dick Harrison har undervist prins Daniel og hjulpet Guillou med å skrive bøkene om Arn. På Stiklestad vil han fortelle hvorfor historie er så viktig. Les mer

 

Årsmøte i Ensliges Landsforbund

Kl. 19. Årsmøtesaker. Kaffe og kaker. Sted: Tulla Fischer, Kongens gate 9. Les mer