Profilerte stillinger

Nullskatte flesker til på Blæst

 AUDUN HOEM HAGEN 072 00 audun.hagen@adresseavisen.no
Publisert: 30.06.2006 kl. 08:28
Endret: 30.06.2006 kl. 11:51

Når vi ringer vokalist Torkil «The Reptile» Torsvik et par dager før releaseturneen tar til, drikker han øl på Internationalen i Oslo og ser Fotball-VM. Tradisjonen tro er øving uaktuelt for plateaktuelle Nullskattesnylterne. Dette er bandet som de siste to årene totalt har øvd tre ganger i tre forskjellige land.

- Når vi først prøver, får vi det bare ikke til. Vi trenger publikum. Men jeg tror det er kult for dem som ser oss at vi ikke er kjempeinnøvde. Med andre band merker vi ofte at det som sies mellom låtene er veldig planlagt, og ikke fra hjertet. Vi kjører på og håper det går bra, erklærer Torsvik.

Turer i marka

Vokalisten er også spent på den fysiske formen foran turnéåpningen. De som har opplevd punkrockerne fra Nord-Trøndelag live, vet det blir mye svett og utagerende hud på scenen.

- Jeg har holdt meg i form på scenen før, men nå er det et halvt år siden sist vi spilte. Kroppen bærer preg av litt øldrikking. Men jeg har gått turer i marka og sunget for meg selv, forteller Torsvik og røper dermed at bandet ikke stiller totalt uforberedt likevel.

- Det blir bar overkropp og vi skal klare en helaften. Når adrenalinet pumper inn, kan alt skje. Men folk må ikke forvente den veltrente muskelbunten de har sett tidligere, he he. Det blir nok slankere uti augusten.

Var fjortiser

Skiva «Instinkt» er i butikkene 3. juli, men har allerede fått gode anmeldelser. DumDum Boys er trukket inn som en ny referanse siden forrige utgivelse.

- Vi oppførte oss kanskje litt som fjortiser på den forrige plata. Nå er vi mer i russetida, humrer Torsvik.

- Den forrige skiva var skreddersydd for livespilling, med sinnssyk allsangfaktor. Den nye er mer studiolagd og har mer gjennomarbeidede tekster

Om ikke allsangfaktoren er riktig like høy lengre, tror Torsvik publikum vil få det trivelig på Blæst.

- De som har hørt oss lenge kommer til å kose seg gløgg i hjel når vi endelig spiller nye sanger.

Ikke puslinger

Etter kveldens konsert skal Nord-Trønderne gjøre alt fra klubbkonserter, til Råttistokk i Overhalla og show på Lerkendal. Ifølge presseskrivet har turneene en lei tendens til å ende i slåssing. Det skal ikke tas for bokstavelig, men frontfiguren sender likevel en advarsel til Blæst.

- Det har vært situasjoner der en av oss har havna i slåsskamp med arrangøren. Det er ikke så bra. Men det har også vært andre situasjoner der en av oss, uten å nevne navn, har havna i bingen med arrangøren. Så det er følelser i sving. Vi er ikke puslinger.

Aktuell: Releasekonsert på Blæst i kveld.

 

Skriv din kommentar

Tittel*

Kommentar

Fornavn *

Etternavn *

e-post *

Kallenavn (valgfritt)

Adresseavisen ønsker en åpen og saklig debatt. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg. Klikk her for å lese alle reglene for debatten.

Overfallet i Vuddudalen

- Vi har tatt alle som var involvert

Politiet tror de har pågrepet samtlige som slo mann (42) helseløs. Les mer

 

Har du sett Ole Morten?

Savnet siden forrige uke. Les mer

Ineffektive Norge

Norge skjøt og skjøt, men bare med løskrutt. Les mer

Release i kveld: Plateaktuelle Nullskattesnylterne lover en våt og heftig releasekonsert på Blæst i kveld. Foto: George DuBose

Lager laksedokumentar

Brødrene Henrik og Benjamin Fredriksen fra Trondheim er i full gang med å lage sin egen dokumentarfilm. Se klipp fra filmen her. Se mer

 
 
 

Årsmøte i Ensliges Landsforbund

Kl. 19. Årsmøtesaker. Kaffe og kaker. Sted: Tulla Fischer, Kongens gate 9. Les mer

TEDxTrondheimSimulcast: TED2012

Kl. 20. Gratis. Sted: Selskapssiden http://tedxtrondheim.com/program-2/live-from-ted-2012/ Les mer

 

Pils og Plingplong: Brandtsegg&Brandtzæg

Pils og PlingPlong er Trio Alpacas konsertserie som gir publikum samtidsmusikk ispedd humor i en uformell setting. Kveldens konsert kan beskrives som en musikalsk minnebok av, med og om komponist Øyvind Brandtsegg og skuespiller og humorist Øyvind Brandtzægs liv og væren i småbyen Steinkjer på 80-tallet. Kl. 21. Bill. kr. 150/ 100 (stud/hon) http://www.trioalpaca.com/ Les mer

Latinfestivalen 2012 - India - La Princesa de la Salsa (Puerto Rico/New York)

Kl. 00.00. Bill. kr. 350 (fred)/ 390 (lørd)/ 590 (festivalpass begge dager). Barneprogram og dansekurs på dagtid er gratis. Sted: Trondheimssalen. Les mer

 

Linda Eide jakter kongegrav i kloakken

Norsk attraksjon har vært i Trondheim for å finne grava til Harald Hardråde. Les mer

 

– Aldri gi opp! Alt det andre kan du lære

Villmannen Bear Grylls kommer til Trondheim. Les mer

Svensk professor er årets olsokprofil

Historieprofessor Dick Harrison har undervist prins Daniel og hjulpet Guillou med å skrive bøkene om Arn. På Stiklestad vil han fortelle hvorfor historie er så viktig. Les mer

 

Årsmøte i Ensliges Landsforbund

Kl. 19. Årsmøtesaker. Kaffe og kaker. Sted: Tulla Fischer, Kongens gate 9. Les mer