Obama gratulerte gravide Rita fra Rissa

Tips en venn
Skjærvik er gravid, og det la Obama merke til. Foto: SCANPIX

Adressa-dokument fredag 05.02. 2010

Midt-Norges nye sykehuskart tegnes nå

Halvert antall fødesteder i regionen og færre akuttsykehus, viser den første strategiskissen fra Helse Midt. I løpet av de nærmeste månedene avgjøres lokalsykehusenes framtid i Midt-Norge. Les mer

Adressa-dokument fredag 22.01. 2010

Dårlig samarbeid kan tvinge fram sammenslåing

Svakt utviklet samarbeid mellom kommunene i Sør-Trøndelag går ut over velferdstilbudet til innbyggerne. Alternativet til et tettere samarbeid er mer statlig styring eller tvungen sammenslåing. Les mer

Jeg er ikke overrasket

Kommunenes interesse for å samarbeide har dalt de siste årene, mener fylkesmann Kåre Gjønnes i Sør-Trøndelag. Les mer

 

Vil ha fri fart på norske motorveier

Fartsgrensene på flere store veier rundt Oslo og i Nord-Norge bør oppheves. Folk må få kjøre så fort de ønsker, mener Fremskrittspartiets Ungdom (FpU). Les mer

 
 

Statssekretær ved statsministerens kontor, Rita Skjærvik, fra Rissa ble gratulert av Obama på grunn av sin store mage.

Lajla Ellingsen
Publisert: 10.12.2009 kl. 11:39
Endret: 10.12.2009 kl. 13:28

- Dette er stort. Det gjør et bestefarhjerte stolt og varmt, sier ordfører, og snart bestefar på ny, Per Kristian Skjærvik.

Rita Skjærvik er en av de få som i dag fikk gleden av å hilse på Obama. Den amerikanske presidenten så raskt ned på magen til den gravide Skjærvik som venter barn i februar og gratulerte og hun takket. Barnet blir Skjærviks tredje. Rita Skjærviks far, ordfører i Rissa Per Kristian Skjærvik, er fra seg av begeistring.

- Dette er stort! Tenk han kommenterte mitt barnebarn! Jeg må få lov å synes at det er stort, undrer Skjærvik som har det travelt med å se hendelsen på nett-tv. Han satt nemlig i kommunestyremøte og diskuterte Hysnes helsefort da datteren hilste på presidenten.

- Jeg visste jo at hun skulle treffe han. Du vet, hun er jo visestabsjef på statsministerens kontor? Når Karl-Eirik Schjøtt Pedersen er borte, er det hun som er sjefen. Men Rita er beskjeden, hun, ikke som faren sin. Hun har skrytt én gang til meg. Og det var da hun sendte et bilde fra talerstolen i FN hvor hun snakket på Norges vegne.

Skjærvik er allerede bestefar til fire, men har ytterligere tre på gang. Familien venter en ny verdensborger nå i slutten av desember, i februar er det Ritas tur og ved påsketider er det ventet et tredje barnebarn på kort tid.

- Sigrun, kona mi, er sånn superbestemor. Så hun skal ned i februar og hjelpe til. De har travle jobber, vet du, de trenger litt hjelp. Men gjorde han virkelig det? Kommenterte magen hennes, verdens mektigste mann? Jo, det er stort. Bestefarhjertet blir varmt.

Tips en venn

Diskuter denne saken

Innsendt av oeysstra, 14.12.2009 19:23:58

Som enkelte allerede har påpekt er det det viktig å debattere om hvilke saker som fortjener spalteplass. Hvorfor skal jeg vite at dama er gravid og at Obama gratulerte henne? Dette er fullstendig meningsløs informasjon, spesielt i medier som nyhetsformidlere. Denne artikkelen er ikke spesiell, da dagens media, spesielt på internett fylles med unyttig fyllmat. Slik stoff hører hjemme i Se og Hør. Problemet med slike artikler er at folk bruker tid på dette istedet for viktige ting, som feks Rita Skjærviks rolle som statssekretær.

Innsendt av Tore Tømmerdal, 14.12.2009 20:58:28

Det skulle da bare mangle at dette ikke ble lagt merke til.Når USA,s president, verdens sterkeste leder, hilser på en dyktig kvinne fra Rissa. Og viser at han er et varmt meneske, som setter pris på hennes største opplevelse i livet, som må være liv i magen. Gratulerer RITA !

Innsendt av Styrmann, 11.12.2009 11:51:05

synes jeg. Det viser at Obama, i tillegg til å være verdens mektigste mann, også har sosiale antenner og normal folkeskikk. Å glede seg over et nytt liv som skal komme til verden er like stort enten man er svart eller hvit, bor i Oslo eller DC osv...

Gratulerer forresten så mye til Rita..

Innsendt av Richard Dybdahl, 10.12.2009 14:10:08

D kan så være, men en "unødvendig" gladnyhet er bedre enn daglige nyheter om drepte og sårende i forskjellige unødvendige kriger rundt om i verden.

Innsendt av Jørgen Soknes, 10.12.2009 12:59:10

Behøver alt å være så saklig da? Nettavisene er fulle av godt skrevne nyhetsartikler som er viktige og saklige. Greit med ei lita historie om en blivende bestefar i perlehumør innimellom.

Innsendt av Grimm, 10.12.2009 12:35:41

Noen sprer en god atmosfære rundt seg..

Innsendt av Guri Malla, 10.12.2009 12:09:56

Jeg har også stor mage,men ikke gravid;) det er noe å se på det Obama.

Innsendt av Jokke, 10.12.2009 11:47:08

Dette var jo en særdeles usaklig å uintresang sak.

Innsendt av Lærer Hanne, 10.12.2009 12:09:17

Lær deg å skrive før du kommenterer.. Dette var en uinteressant kommentar :-D

Innsendt av Hi-Lo, 10.12.2009 12:05:50

Men da trenger du jo ikke å lese om det? Det er lov å sile ut nyheter og lese bare dem en finner interessante!!!

 

Skriv din kommentar

Tittel*

Kommentar

Fornavn *

Etternavn *

e-post *

Kallenavn (valgfritt)

Adresseavisen ønsker en åpen og saklig debatt. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg. Klikk her for å lese alle reglene for debatten.

Kollisjon mellom lastebil og to personbiler

En lastebil har kollidert med to personbiler på Omkjøringsveien ved Tunga. Les mer

 

Tips oss om trafikken der du er!

Tlf/sms/mms nr 07200, kodeord TIPS, epost: webred@adresseavisen.no

Vil ha fri fart på norske motorveier

Fartsgrensene på flere store veier rundt Oslo og i Nord-Norge bør oppheves, mener Fremskrittspartiets Ungdom (FpU). Les mer

 

Kerry til kamp mot hvalfangst

Den amerikanske senatoren John Kerry vil opprettholde forbudet mot hvalfangst. Les mer

Én familie evakuert

Evakueres fra Sunndalsøra på grunn av rasfaren. Bilister bryter sperringene. Les mer

Årets filmkanoner

Se hvem som vant priser under Kosmorama. Les mer

- Er bare utrivelig

Familien Rotmo på Verdal opplevde marerittet da bolighuset ble totalskadet i brann søndag. Les mer

Relaterte artikler

Emneord

Kollisjon mellom lastebil og to personbiler

En lastebil har kollidert med to personbiler på Omkjøringsveien ved Tunga. Les mer

 

Blodig protest i Bangkok

Bangkok (NTB-AFP): Demonstrantene i Thailand har begynt å donere blod som skal helles ut ved regjeringsbygget i Bangkok. Les mer

Vil ha fri fart på norske motorveier

Fartsgrensene på flere store veier rundt Oslo og i Nord-Norge bør oppheves. Folk må få kjøre så fort de ønsker, mener Fremskrittspartiets Ungdom (FpU). Les mer

 

Kerry til kamp mot hvalfangst

Den amerikanske senatoren John Kerry fremmet mandag et lovforslag for å opprettholde forbudet mot kommersiell hvalfangst. Les mer

Vil ha fri fart på norske motorveier

Oslo (NTB): Fartsgrensene på flere store veier rundt Oslo og i Nord-Norge bør oppheves. Folk må få kjøre så fort de ønsker, mener Fremskrittspartiets Ungdom (FpU). Les mer