Profilerte stillinger

Fant våpen og narko under Hells Angels-razzia

Tre menn er pågrepet og siktet etter at politiet i går fant våpen og narkotika i lokalene til mc-klubben Hells Angels i Oslo.

Mobil: 911 20 633
Publisert: 09.02.2010 kl. 15:17
Endret: 10.02.2010 kl. 11:45

Politiet aksjonerte i går mot motorsykkelklubbens lokaler i både Trondheim og Oslo.

I hovedstaden ble det funnet narkotika og våpen, som gjør at politiet i Oslo har valgt å opprette en egen sak.

- Vi aksjonerte først på vegne av Sør-Trøndelag politidistrikt, men velger å følge opp dette beslaget selv, sier politioverbetjent Øyvind Nordgaren i Seksjon for organisert kriminalitet i Oslo. Det skal være funnet flere forskjellige typer våpen i lokalene. Mengden narkotika det er tatt beslag i beskrives som et mindre kvantum.

Bakgrunnen for aksjonen mot mc-klubben skal være opprullingen av en større helerisak i Trondheim. Politiadvokat Per Martin Utkilen vil overfor Adresseavisen ikke kommentere omstendighetene rundt dette.

De tre pågrepne i Oslo, som alle er i 40-årene, blir trolig løslatt i løpet av tirsdagen.

- Vi er ikke ferdig med alle avhørene, men foreløpig er det ikke bestemt at noen skal fremstilles for varetekt, sier politijurist Lene Presthus til adressa.no.

Senest 6. januar aksjonerte politiet mot HA-lokalene i Trolla. Den gang ble flere personer pågrepet, og det ble ifølge politiet funnet våpen og narkotika.

Diskuter denne saken

Innsendt av m s, 10.02.2010 21:01:26

Ka e det med dåkker folk t dags, koffer dømme dåkker HA som dåkker ikke veit en dritt om??? Patetisk. Dåkker veit ingenting, så slutt å si ting som dåkker ikke veit nåkka om da. Tåpelige greier. Å heller ikke si nåkka om dæm, når dåkker ikke har nå aning om kordan miljø dæm har, for dåkker har sikkert ikke vært i et sånt miljø en gang, å da bli det helt feil av dåkker å si ting som at det virke my værre enn det egentlig e. Shærp dåkker... Vit ting før dåkker si nå da.

Innsendt av , 10.02.2010 20:50:38

Ka e det egentlig med alle dåkker som e så utrulig imot HA ??? Dåkker har ikke peiling på ka dåkker snakke om, å ikke nå bilde innenfor der i det hele tatt. Så slutt å snakk sånn om dæm. Å dåkker kan heller ikke si så my om det når dåkker ikke har nå erfaring med det. Å ikke si nåkka som dåkker trur, for dåkker får det t å søres så my værre ut. For det e bare patetisk....

Kom inn i miljøet, sje kordan det e. Så kan dåkker si nåkka om det, men ikke si nåkka før dåkker veit ting 100 % sikkert..

Innsendt av Dolly, 10.02.2010 01:49:08

Når HA og medlemmer der blir tatt for kriminalitet- hvorfor kan ikke myndighetene forby slike kriminelle organisasjoner- for her påtalemyndighetene nok bevis for at heleorganisasjonen gjør forskjellig kriminelle handlinger. At slike får gå fritt strider mot den vanlige manns rettsoppfatning. Forby disse kriminelle organisasjonene det begynner å bli mange av dei

Innsendt av Calle Curling, 09.02.2010 19:10:21

Politiet i Trondheim har i mange år betegnet HA som en kriminell organisasjon, som b.l.a mistenkes for narkotikaomsetning.

Vi har alle forstått at det er ett lukket miljø, vi har hørt at vitner er for skremt til å avgi forklaring i rettsaker. Vi har hørt at HA, og/eller grupperinger tilknyttet driver utpressing, torpedovirksomhet, mm

La meg si det slik, enhver organisasjon som mistenkes for å stå bak, b.l.a narkotikaomsetning bør aldri få ro og fred. Jeg tror hverken mine, eller eventuelt dine barn, S.O.Nilsen er tjent med at det er grupperinger som omsetter dette (narkotika), og som i verste fall kan føre dem (barna) nær sagt hvor som helst.

Kan hende er det større forbryter organisasjoner innenfor dette feltet, selv her i Trondheim, eller Norge forøvrig. Da er vi i såfall nødt til å starte der det er mulig, med lovens strengeste straff for de som eventuelt blir huket. Det er eneste mulighet for å nå videre oppover.

Innsendt av Demokrat, 09.02.2010 17:21:10

6 januar så fant politiet endelig noe på Trolla.

I følge politiet så ble det funnet våpen og narkotika.

Det må vel ha vært positivt for politiet at de endelig etter utallige rassia på Hells Angels i Trolla hadde funnet noe som kan være ulovlig.Den store fangsten har uteblitt tidligere.

Vi får vel aldri vite hva slags våpen og hvilke narkotika som er funnet.

Det trenger vel ikke være alt for alvorlig.Eller hva.

Politiet har i snart 15-20 år drevet en aktiv kamp mot Hells Angels i Trolla, men "skuffelsen" etter hver rassia har vært stor.

Jeg tror sikkert at disse karene kan drive med noe ulovlig, men vi trenger ikke å overdramatisere dette til å tro at det er fanden selv som er med i det miljøet.

Det kan nok være andre miljø som er mye verre.

Det eneste som er sikkert er at det snart er vår og MC-klubbene igjen er på veiene.

Inntil da så er vel MC-klubblokalene politiets viktigste arena.

Svein Otto Nilsen

Bystyrerepresentant for Demokratene

Innsendt av harry hole, 09.02.2010 22:23:32

Har du lest hva du selv skriver??

Jeg har aldri opplevd at narkotika fører til noe positivt i nærmilijøet eller har du det? Nå var det ikke bare narko og våpen det var snakk om, men også helleri. Det vil si at noen gjør penger på ting som er stjålet, kanskje en narkomann som må betale gjelda si til disse gutta. Det vil også si at vi hederlige borgere som betaler skatten vår og bidrar i samfunnet ikke kan få ha hus og ting i fred som vi har tjent ærlige penger for og skaffe. Nei jeg har ingen medlidenhet for dette HA milijøet og kommer aldri til og ha det. La politiet gjøre jobben sin i fred og jeg skjønner godt de er sparsomelige med opplysninger da metodene til HA for og straffe "tystere" ikke er særlig vennlige.

En slik "klubb" har ikke livets rett her i Trondheim etter min mening.

 

Skriv din kommentar

Tittel*

Kommentar

Fornavn *

Etternavn *

e-post *

Kallenavn (valgfritt)

Adresseavisen ønsker en åpen og saklig debatt. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg. Klikk her for å lese alle reglene for debatten.

dag 22 - vitneforklaringer

- Jeg hadde ekstrem flaks

Utøya-overlevende Viljar Robert Christian Hanssen mistet synet på ene øyet. Les mer

 

- Forlater Chelsea

Mannen som sørget for mesterligasuksess skal være ferdig i Chelsea. Les mer

Emneord

- Er ikke vant til været

Se hvordan de spanske turistene har det om bord i cruiseskipet Empress. Se mer

 
 

FNB: – Finnair samarbeider med Flybe

Oslo (NTB): Finnair skal ha inngått et samarbeid med britiske Flybe om trafikken i Europa. De kabinansatte i det finske selskapet frykter mange oppsigelser. Les mer

 

63-åring døde etter frontkollisjon på Romerike

Årnes (NTB): En 63 år gammel mann døde på Ullevål sykehus etter at han var involvert i en frontkollisjon i Nes kommune i Akershus mandag morgen. Les mer

Kontrollkomiteens innstilling i Tschudi-saken klar

Oslo (NTB): Stortingets kontroll- og konstitusjonskomité legger i dag fram sin innstilling i Tschudi-saken. Ifølge Dagbladet er innstillingen splittet. Les mer

 

- Ikke inhabil når det gjelder Entra

Næringsminister Trond Giske (Ap) er ikke inhabil i saker som berører Entra Eiendom, konkluderer lovavdelingen i Justisdepartementet. Les mer

– Giske er ikke inhabil når det gjelder Entra

Oslo (NTB): Næringsminister Trond Giske (Ap) er ikke inhabil i saker som berører Entra Eiendom, konkluderer lovavdelingen i Justisdepartementet. Les mer

 

Testen som avslørte terroristen som løgner

En omfattende psykologisk test avslørte at Anders Behring Breivik systematisk forsøkte å lure dem som utførte testen. Svarene fremsto «totalt upålitelige», og tiltalte måtte innrømme at han løy. Les mer

 

FNB: – Finnair samarbeider med Flybe

Oslo (NTB): Finnair skal ha inngått et samarbeid med britiske Flybe om trafikken i Europa. De kabinansatte i det finske selskapet frykter mange oppsigelser. Les mer

Buss og personbil kolliderte

Ingen ble skadd, og trafikken går som normalt. Ingen personskader ved gamle KBS

 

- Jeg hadde ekstrem flaks

Utøya-overlevende Viljar Robert Christian Hanssen mistet synet på ene øyet. Les mer

63-åring døde etter frontkollisjon på Romerike

Årnes (NTB): En 63 år gammel mann døde på Ullevål sykehus etter at han var involvert i en frontkollisjon i Nes kommune i Akershus mandag morgen. Les mer