200 nye dusjer sendes til Radiumhospitalet
Oslo (NTB): Pasientene ved Radiumhospitalet vil igjen få tilbud om å dusje, etter at 200 spesialdusjer med filter mot legionellabakterier blir hentet inn fra England.
Hver måned belønner vi det beste tipset med inntil 10.000 kroner. Alle tips blir vurdert. Du kan også benytte dette skjemaet:
Adresseavisen ønsker en åpen og saklig debatt. Alle innlegg blir kontrollert før publisering. Debatten er åpen kl 07 (08) - 24. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og fjerne innlegg. Ditt fulle navn må enten gå fram av epost-adressen eller oppgis som brukernavn/Facebook-profil.
Regler for debatt her på adressa.no:
Innlegg som bryter med våre grunnregler, blir ikke publisert. Vi forbeholder oss retten til å stenge ute debattanter som ikke overholder reglene.
Sigrid Giskegjerde Schjetne (16) forsvant på vei hjem fra en venninne natt til 5. august. Foto: NTB scanpix
Oslo (NTB): Pasientene ved Radiumhospitalet vil igjen få tilbud om å dusje, etter at 200 spesialdusjer med filter mot legionellabakterier blir hentet inn fra England.
Kristiansand (NTB): 17-åringen som falt nesten 20 meter ned fra en bygning på Tangen i Kristiansand lørdag, er nå utenfor livsfare.
17-åringen som falt nesten 20 meter ned fra en bygning på Tangen i Kristiansand lørdag, er nå utenfor livsfare.
Ikke så lett når solen skinner og temperaturen er deilig, men allergikere bør holde seg innendørs når det er høye pollentall, råder professor i allergi, Kai Håkon Carlsen.
Oslo (NTB): Norges vassdrags- og energidirektorat (NVE) varsler om mulig femårsflom for de store vassdragene Vefsna, Målselv og Tana i Nord-Norge i løpet av de neste dagene.
Bergen (NTB): Rundt 3-4.000 reisende rammes av at Bergensbanen er stengt etter et ras mellom Finse og Haugastøl. Jernbaneverket håper de kan åpne strekningen igjen i løpet av kvelden.
Flekkefjord (NTB): Tilstanden er fortsatt kritisk for 29-åringen som ble sendt til Haukeland med brannskader etter en boligbrann i Flekkefjord.
Oslo (NTB-Tarjei Kramviken): Tilstanden er mandag formiddag fortsatt kritisk for kvinnen som ble skutt i Oslo. Mannen som er siktet for drapsforsøket, er foreløpig ikke avhørt.
3000 - 4000 reisende rammes av at Bergensbanen er stengt etter et ras mellom Finse og Haugastøl.
Oslo (NTB): Flere til nå fremmede fiskearter har spredd seg i norske sjøer og elver de siste årene. Blant nykommerne er gullfisk, karpe og suter.
Det er talsmann for Sigrids familie, Geir Strand, som til Dagbladet opplyser at Sigrid skal bisettes fra Oppsal kirke onsdag klokka 11.30.
– Jeg tviler på at kirken er stor nok for alle som vil komme, vi får se hvordan det blir, sier Strand.
Sigrid Giskegjerde Schjetne (16) forsvant på vei hjem fra en venninne natt til 5. august.
Hun ble funnet drept og innpakket i plast i et skogholt på Kolbotn i Akershus fire uker senere
To menn, på 37 år og 64 år, er siktet for drap eller medvirkning til drap på Sigrid.
Adresseavisen ønsker en åpen og saklig debatt. Alle innlegg blir kontrollert før publisering. Debatten er åpen kl 07 (08) - 24. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og fjerne innlegg. Ditt fulle navn må enten gå fram av epost-adressen eller oppgis som brukernavn/Facebook-profil. Debattregler
Developed by Adressa.no MedielabAdresseavisen arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. Se også Redaktøransvar. Adresseavisen har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet 2011 © Adresseavisen Powered by Escenic. Adresseavisens rettigheter.