Profilerte stillinger

Kommunen ga bot til seg selv

Det hjelper fint lite med kommunens logo på panseret om parkeringsvakten finner feil. Foto: LESERBILDE

- Vi er nok ikke så heldige at vi slipper å betale.

Mobil: 938 32 289
Publisert: 06.07.2010 kl. 13:56
Endret: 06.07.2010 kl. 22:32

Det sier seksjonsleder Steinar Myhr i Trondheim parkering til adressa.no.

El-biler parkerer gratis på offentlige plasser, men det betyr ikke at de ikke kan bli ilagt gebyrer, eller få parkeringsbot som man sier på folkemunne.

Ingen nåde

Det fikk en liten blå elektrisk doning i kommunens eie erfare mandag. Det var ingen nåde da parkeringvakten, ansatt hos bilens eier, var ute med gebyrheftet utenfor fylkeshuset i Erling Skakkes gate.

- Selv om det er gratis å parkere med el-bil, betyr ikke det at man kan stå på ubestemt tid. Her hadde ikke sjåføren stilt parkeringsklokka riktig, og da må man betale, sier Myhr.

Trondheim parkering har ikke bare ansvar for å legge gule lapper under byens vindusviskere, men står også for blant annet vask og service på bilene i kommunens bil-pool.

- Vi slipper ikke unna

Myhr må le når adressa.no spør om regningen for feilparkeringen ved fylkeshuset faller på samme etat som skrev gebyret.

- Nei, vi slipper nok det. Det er bilfører som må punge ut de 300 kronene.

Seksjonslederen forteller at det hjelper fint lite med kommunens logo på panseret. Her er det likhet for loven som gjelder.

- Vi er nok ikke så heldige at vi slipper unna nei, humrer han.

Diskutér saken via Facebook

Relaterte artikler

Emneord

Slik blir hotellet

Omlag 100 av 400 rom er klare til bruk. Foto: TERJE SVAAN Se mer

 
 

SMS-brems for bilen

En ny app hindrer hindrer sjåfører fra å sende tekstmeldinger eller e-post mens de kjører bil. Les mer

 

Ailo Gaup: - Du kan filme sparken i et nanosekund

Topphemmelig superspark ga seier i sparkstøtting-supercross. Se mer

Hva heter egentlig denne bygda?

Følger du skilting til Draksten, kommer du litt senere til... Dragsten. Les mer

 

Derfor er vi redd for fredag 13.

Nå er den her igjen, den ulykksalige dagen - fredag 13. I år får vi oppleve den hele tre ganger. Den kommer nemlig også i april og juli. Les mer

 

Forsøkt svindlet seks ganger på to uker

Svindelforsøk mot Finn-annonsører har økt de siste ukene. Les mer

 

Forsvarer mener Solum Larsen personforfølges

Voldtektssiktede Helge Solum Larsens forsvarer mener mediene driver personforfølgelse av Venstre-toppen. Selv ønsker Solum Larsen å forklare seg så snart som mulig, bare han blir frisk nok. Les mer

Forsvarer mener Solum Larsen personforfølges

Stavanger (NTB): Voldtektssiktede Helge Solum Larsens forsvarer mener mediene driver personforfølgelse av Venstre-toppen. Selv ønsker Solum Larsen å forklare seg så snart som mulig, bare han blir frisk nok. Les mer

 

Maldivenes nye leder slår ned på uro

Male (NTB-AFP-Reuters): Maldivenes nye president Mohamed Waheed Hassan Manik slår hardt ned på uroen som har brutt ut i landet i kjølvannet av forgjengerens kuppanklager. Les mer

Har du sett Ole Morten?

Forsvant fra hjemmet sitt tirsdag i forrige uke. Les mer