19-åring dømt for fjorten tyverier
Endret: 08.03.2010 kl. 16:53
En 19 år gammel kvinne ble i Stjør- og Verdal tingrett dømt til 28 dagers betinget fengsel med 2 års prøvetid, for til sammen fjorten tyverier utført høsten 2009. Stjørdalskvinnen ble også ilagt en bot på 6000 kroner.
Ifølge domspapirene har 19-åringen avgitt en uforbeholden tilståelse for samtlige tyverier, som blant annet innebar en projektor, en båtmotor, en høyttaler og startkabler, en sykkel, diverse hesteutstyr og saler, en reklamefigur og en postkasse, alle ved ulike anledninger.
Retten har tatt hensyn til at 19-åringen ikke tidligere var straffet, samt at hun tilstod forholdene og godtok at saken ble behandlet som en tilståelsessak.
Kvinnen fikk subsidiært en dom på 12 dager om boten på 6000 kroner ikke blir betalt. Hun vedtok dommen på stedet.

