Profilerte stillinger

- Ingen ny regjering uten Frps støtte

- Jeg er helt enig med Jens Stoltenberg, det blir ingen ny regjering i Norge uten Frps delaktighet, sier Siv Jensen. Foto: SCANPIX

Siv Jensen og Jens Stoltenberg strides om det aller meste. Men én ting er de helt enige om: De eneste realistiske regjeringsalternativene er de rødgrønne og H/Frp.

NTB
Publisert: 24.06.2009 kl. 15:39
Endret: 24.06.2009 kl. 16:17

Fremskrittsparti-lederen avfeier fullstendig sentrumspartiene som mulige regjeringspartier etter valget 14. september. I likhet med statsminister Jens Stoltenberg (Ap) mener Siv Jensen at de eneste reelle alternativene til å danne regjering er de rødgrønne, som i dag, og Høyre og Fremskrittspartiet sammen.


- Jeg er helt enig med Jens Stoltenberg, det blir ingen ny regjering i Norge uten Frps delaktighet, sa hun til NTB etter å ha oppsummert stortingsperioden under åpningen av partiets «valgcamp» i Bø i Telemark onsdag.


Over 1.000 Frp-ere er samlet i Bø i en uke for å drilles i valgkamp, debatter og partiets politikk. De klappet hjertelig til Jensens skråsikre påstand.


- Lars Sponheim og Dagfinn Høybråten kan gjenta så mange ganger at det ikke er størrelsen det kommer an på, men den politiske plasseringen i sentrum. Hvis det var riktig, ville nok velgerne oppdaget det også, men det har de ikke gjort. Nå må Sponheim og Høybråten velge side, er de sosialister eller er de borgerlige, sier Jensen.


Diskuter denne saken

Innsendt av jensen fæn, 24.06.2009 22:14:28

jeg skulle ønske at frøken jensen tar over etter valget, så blir vi kvitt jens å co de 4 neste årene.

Innsendt av Tore A. , 24.06.2009 20:53:13

.. jeg skulle ønske politikerne kunne komme med noen visjoner og planer om hva de ønsker for Norge de neste fire årene. De fleste politikere i Norge virker som de er mest interessert i å snakke om hvor mye makt de gjerne ser for seg de skulle ha. Velgerne fortjener politikere som har visjoner og planer for fremtiden, ikke bare erkjenner sin maktgalskap hele tiden.

Innsendt av DD, 24.06.2009 22:34:45

det eksisterer PARTIPROGRAM.

Sett deg ned å les de forskjellige programmene for å finne ut hvilke verdier som er viktig for deg å stemme på; eller venter du på at en tilfeldig journalistspire skal klabbe ned noe som garantert er feil?

Innsendt av KW, 25.06.2009 12:28:27

FRP sitt partiprogram egner seg best som dasspapir. Programmet sier en ting, Jensen sier en annen ting, og foill-kaillen Sandberg sier en tredje ting.

Innsendt av Kallenavn, 25.06.2009 22:10:38

modent sagt av deg. Kan du vennligst komme med noen argumenter eller konkrete eksempler på denne "verdifulle" påstanden din..? Hvis du ikke kan det trenger du ikke å komme med slike meningsløse innlegg. Enkelt og greit. Er ikke det bare rett og rimelig da at man krever noen referanser på ting folk mener og/eller påstår? Det er jo veldig lettvint å bare "ploppe" ut med ett eller annet men det har ingen mening så lenge dette ikke kan bygges opp under med fakta.

Innsendt av f, 25.06.2009 23:23:16

Har du endelig skjønt det der nå...? Kanskje du begynner med det selv snart, da...? ;-p

Innsendt av j b, 24.06.2009 22:25:10

Siv og hennes partikolleger har i mange år hatt en gjennomgående grunntanke, et fundamentalt prinsipp: Mining! "THIS is mine, THAT is mine, and that thing over there i mine, too!"

Det har vel heller aldri vært den minste tvil om visjonen om et norsk Norge for nordmennn. Vårt land har ikke egentlig behov for verken søppeltømmere eller drosjesjåfører eller kebab-kokker som ikke har minst fire generasjoner bak seg i landet. Og skal ikke være mulig å lure seg unna ved å ta gamle norske navn som "Olav" eller "Harald" eller "Haakon" - Norge skal være for nordmenn, ikke for innvandrere.

Jeg synes slett ikke det mangler på visjoner for hvordan Norge bør bli i framtida...

 

Skriv din kommentar

Tittel*

Kommentar

Fornavn *

Etternavn *

e-post *

Kallenavn (valgfritt)

Adresseavisen ønsker en åpen og saklig debatt. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg. Klikk her for å lese alle reglene for debatten.

Relaterte artikler

Emneord

Her lander jumbojetflyet

Se det enorme flyet med spanske turister gå inn for landing på Værnes. Foto: Olav Wold Se mer

 
 

- Ikke inhabil når det gjelder Entra

Næringsminister Trond Giske (Ap) er ikke inhabil i saker som berører Entra Eiendom, konkluderer lovavdelingen i Justisdepartementet. Les mer

 

Valgforsker tror de rødgrønne kan falle i 2013

Valgforsker Anders Todal Jenssen tror bondeopprøret sammen med vikarstriden og klimamisnøyen kan koste den rødgrønne regjeringen valgseieren i 2013. Les mer

Borten Moe ut mot Kirken

Olje- og energiminister Ola Borten Moe (Sp) har lite til overs for Kirkens motstand mot Statoils oljesandprosjekt i Canada. Les mer

 

Regjeringen øker antallet studieplasser

Langt flere søker høyere utdanning enn før. Regjeringen foreslår derfor å opprette 1 000 nye studieplasser fra høsten av. Les mer

PST får 21 millioner kroner ekstra

Politiets sikkerhetstjeneste (PST) får 21 millioner kroner ekstra i revidert nasjonalbudsjett. Les mer

 

14-åring tatt etter skyting ved sørtysk skole

En 14 år gammel gutt med skytevåpen er arrestert etter at han utløste storalarm ved en skole i Memmingen i Sør-Tyskland. Gutten avfyrte flere skudd, men ingen ble skadd i den dramatiske episoden. Les mer

 

Solvik-Olsen vurderer å gi seg på Stortinget

Oslo (NTB): Fremskrittspartiets finanspolitiske talsmann Ketil Solvik-Olsen har foreløpig takket nei til renominasjon, men har fått ekstra betenkningstid. Les mer

45-åring alvorlig skadd i paragliderulykke

Trysil (NTB): En 45 år gammel mann er brakt til Ullevål sykehus i Oslo med alvorlige skader etter en paragliderulykke i Trysilfjellet tirsdag ettermiddag. Les mer

 

Storalarm etter skyting ved sørtysk skole

München (NTB-DPA-AFP): En 14 år gammel gutt med skytevåpen har utløst storalarm ved en skole i Memmingen i Sør-Tyskland. Gutten har avfyrt flere skudd, men ingen er skadd, opplyser politiet i byen ikke langt fra München. Les mer

Tilspisset i Syria etter bortføring

Beirut (NTB-Reuters-AFP): Den syriske regjeringshæren har stormet en by nord i Syria, nær stedet der minst 13 libanesiske sjiamuslimer ble bortført av opprørere. Les mer