Tre ungdommer pågrepet etter hærverk.
Endret: 03.09.2010 kl. 22:57
En ung jente ringte fredag kveld inn til politiet fordi hun observerte tre ungdommer som bedrev hærverk på et busskur i Heimdal sentrum. Deler av busskuret er helt knust, og glasskår ligger over hele området.
- Melderen synes oppførselen var forkastelig, og hun kunne gi en god beskrivelse av de tre gjerningsmennene, sier operasjonsleder Curt Ivar Røhmen i Sør-Trøndelag politidistrikt til adressa.no.
Kort tid senere ble tre ungdommer pågrepet av politiet.
Diskuter denne saken
Innsendt av Rikke, 05.09.2010 11:12:18
FØRST; jeg ringte ikke inn.
Jeg og kompisen min Christian var der, vi skulle bli henta av moren hans, vi satt utenfor Ica'en på heimdal, og vi så det, så vi løp inn på Ica'en når det skjedde. Vi sa ifra til de som var der, men vi ble henta rett etter de hadde gått.Fikk en telefon fra kompisen min nettopp om at det stod på nettet, siden han trodde det var jeg som hadde ringt.Det var litt ekkelt.Innsendt av en som bynnje å bli litt lei takk for at du leser, 04.09.2010 20:51:49
D e helt latterlig at dæm bruke glass på derre skuran, kan jo heller bruk lexsan ruter. Greit nok at lexan rutan bli fortar slitt enn glass, men de som ska ødelegg dæm må jo stå i 14 daga før d bli antydning te sprekk.
Så da kan dæm jo heller skift nånn lexan ruta i året som e 1o gang billiar ennj glass rutan..Så helt te dæm gjør om d dær så syns æ d e helt greit at dæm knuse derre rutan.Takk for meg:)Innsendt av stine ma, 17.09.2010 14:49:10
Mener du serriøst at du du synes det er helt greit og knuse busskur? Enig i at det var domt med glassruter, men det er jo ikke greit at de knuser dem ? du er kanskje ikke avhengi av buss hver morgen ? jeg skal si deg, at det er helvettes irriterende og stå og fryse om morgenen, fordi ungdommer har det kjedelig..
ja, heia jenta ! hun bør få belønning ! :DInnsendt av Abel, 04.09.2010 18:32:55
Men da gadd hverken politi eller Team å gjøre noe. Først knuste de skuret, så tok de bussen til byen etterpå...
Innsendt av Bypatriot, 04.09.2010 18:01:37
Hva med å gå opp et par hakk i glasstykkelse og glasskvalitet ? Skurene ryr jo sammen i småbiter bare noen kaster stein på dem.
Innsendt av KW, 05.09.2010 14:43:04
Det er slik herdet glass fungerer... samme type glass som det er i IKEA-bordene som adressa skriver i krigstyper om når det har sprukket.
Vanlig glass ville gitt store farlige skår.Innsendt av Stig Ødegaard, 04.09.2010 16:53:26
Det er jo ikke rett å drive hærverk på skurene.
MEN!! Hvorfor får vi ikke busskur som beskytter mot regn, snø og vind?Bussekrene i Trondheim er bygd for reklame, ikke for å beskytte.Innsendt av Mr Pink, 04.09.2010 16:18:18
Team/Atb FÅR penger fra clear channel for at de skal få ha buss skur med reklame. Ergo får vi lavere billettpris. Tror du dette er med på å senke eller heve billettprisen? God jul!
Innsendt av kåre knallhardsen knallhard, 04.09.2010 15:50:29
1. holdeplass ettet klettkrysset mot orkanger er også knust i natt
Innsendt av Erik, 04.09.2010 06:16:25
I USA hvor jeg bor hadde navn og bilde blitt offentliggjort omgående og de hadde blitt satt i varetekt til de hadde gjort opp for seg. Men slik er det dessverre ikke i dumsnille Norge, de er trolig på vei for å knuse neste busskur allerede... Heldigvis virker det som om folket nå har fått nok og vil insette en regjering som kan få litt mer skikk på lsndet ved neste valg!
Innsendt av Tilskuer , 04.09.2010 21:34:02
Kanskje vi får en regjering av amerikansk kaliber, slik at vi får like lite kriminalitet som i USA ? Der er det jo som kjent veldig få drap, ingen tyverier og slettes ikke noe hærverk. Eller ????
Innsendt av funnyfact, 05.09.2010 03:49:26
om du deler antall grove forbrytelser på antall beboere i usa så får du et resultat langt lavere enn i norge
Innsendt av notsofunnyfact, 05.09.2010 11:51:39
"Norway still has a relatively low level of crime in comparison to the United States and Western European countries with large populations." - Bureau of Consular Affairs (U.S.)
Murders (per capita):# 24 U.S. : 0.042802 per 1,000 people# 54 Norway: 0.0106684 per 1,000 people- nationmaster.comAssaults (per capita):# 6 U.S.: 7.56923 per 1,000 people# 17 Norway: 3.2064 per 1,000 people- nationmaster.comSer ikke den helt, men kanskje du har bedre kilder?Innsendt av KW, 05.09.2010 14:44:34
Ikke forvent at slike skal forholde seg til statistikk og fakta når det ikke taler demmes sak.
Innsendt av Conny Ray, 04.09.2010 04:47:52
Som alle andre folk med vettet i behold støtter jeg fullt og helt dette hærverket rettet mot det privateide reklameselskapet Clear Channel. Alle som mener noe annet kan godt dra til Bloksberg for min del. God tur!
Innsendt av Justis, 04.09.2010 02:06:15
Endelig ble noen tatt. IDIOTER som ødelegger for andre. Knallbra av hun som så dem, og godt jobba av politiet. Synd straffen bare blir alt for liten.
Innsendt av Mr Pink, 04.09.2010 01:58:23
1) Det er skammelig at slikt skjer og det bør straffes!
2) Hvem i all verden trodde at buss skur av GLASS fikk stå i fred i Trondheim når de som var av betong ikke fikk det?Innsendt av NoWay, 04.09.2010 01:39:02
Håper at du får en rettmessig belønning. Det finnes med andre ord flotte ungdommer som vet forskell på rett og galt. La disse pøblene og vandalene være med på hele prosessen, fra å koste opp sitt eget herverk til et nytt busskur står ferdig på plass. Når det er gjort synes jeg de selv skal få betale hver en krone hva det koster. Læring gjennom konstruktiv aktivitet, bruk både hode og hender, likeså lommeboka. Og har ikke ungdommene penger så la foreldrene ta det hele og fulle objektive ansvaret å betale hele gildet - så kanskje deres håpefulle kan lære at slik oppførsel er direkte forkastelig. Men tar jeg ikke mye feil, så får de vel bare ett klpp på skuldra og et "håper dere ikke gjør dette en gang til". Snillisme er ikke lønnsomt, reaksjon og konsekvens er !!!
Innsendt av Sunnygirl, 04.09.2010 01:28:46
Oppdaget noe utrolig trist idag på vei til jobben. Den store trekunsten som tår utenfor solsiden var nedtagget med rød spraymaling..hele klossen. Nå er det ikke slik at den er direkte pen fra før,men siden jeg passerer den hver dag,har den blitt en del av min rutine å se på, på vei til jobb.
Jeg har tipset adresse om dette at de burde knipse ett bilde av dette å klistre inn i avisa så andre for se hvor usmakelig det er å gjøre slikt. dette vil koste kommunen mye penger å få fikset, noe som fører til at den vil stå slik lenge før noe blir gjort. Den blir nok fjernet for å pusses ned osv.En skam..håper overvåkningskameraene til fokus fikk bandittene på video å at de blir straffet hardt.Jeg og mine kollegaer ble kjempe triste da vi så dette :(Innsendt av ungdom uten mindreverd.komplekser, 04.09.2010 01:27:12
Folk som melder inn lovbrudd som blir oppklaret og tatt tak i burde få god belønning/Rose.
Til den unge jenta: Jeg er glad det finnes sånne som deg :)Nå føler jeg meg ikke ensom om mitt syn lengre..
