Gå til mobilutgaven
Tips oss 24 timer i døgnet på 07200!
  • Send SMS eller MMS med bilder til 07200, kodeord TIPS
  • Send epost til 07200@adresseavisen.no
  • Ring 07200 (telefonen er betjent hele døgnet)

Hver måned belønner vi det beste tipset med inntil 10.000 kroner. Alle tips blir vurdert. Du kan også benytte dette skjemaet:

Adresseavisen ønsker en åpen og saklig debatt. Alle innlegg blir kontrollert før publisering. Debatten er åpen kl 07 (08) - 24. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og fjerne innlegg. Ditt fulle navn må enten gå fram av epost-adressen eller oppgis som brukernavn/Facebook-profil.

Regler for debatt her på adressa.no:

  • Diskuter sak, ikke person. Det er ikke tillatt å hetse eller trakassere meddebattanter.
  • Banning eller ukvemsord er ikke tillatt.
  • Vi godtar ikke rasisme, trusler eller angrep på personer eller grupper.
  • Oppfordringer til ulovlige handlinger godtas ikke.
  • Adresseavisen har redaktøransvar for alt som publiseres, men du er også personlig ansvarlig for innholdet i innlegget.
  • Skriv kort og hold deg til saken. Vi godtar bare norsk, svensk, dansk eller engelsk tekst.
  • Publisering av opphavsrettsbeskyttet materiale er ikke tillatt. Du kan sitere korte utdrag av andre tekster eller artikler, men husk kildehenvisning.
  • Det er ikke tillatt å legge inn lenker i teksten.
  • Alle innlegg blir kontrollert før de publiseres på adressa.no.
  • Innlegg med falske profiler blir fjernet.

Innlegg som bryter med våre grunnregler, blir ikke publisert. Vi forbeholder oss retten til å stenge ute debattanter som ikke overholder reglene.

forsiden / Nyheter / Trondheim

- Noen blir sinte

- Noen blir sinte

Storkontroll på Sandmoen førte til mange avskiltede biler, og noen få sinte sjåfører.

Hund påkjørt i Okstadbakken

En stor, hvit hund forvillet seg ut på E6, og ble til slutt påkjørt i morgenrushet. Hunden forsvant mot Nyveilia.

Lastebil mistet lasten på Sluppen

Lasten havnet i rundkjøringen.

Mann fikk førstehjelp etter branntilløp

Nødetatene rykket ut til Møllenberg.

Brøt seg inn via taket på Lefdal Tiller

Tyver stakk av med nettbrett fra butikken.

Tok mort på over én kilo i Kyvannet

Tre kamerater i Trondheim fikk uventet fangst.

Romfolk tente bål ved Vår Frue kirke

Matlagingen ble stanset av politiet.

- Håper ikke for mange fra SV og Arbeiderpartiet som deltar

Lederen for Justiskomiteen, Per Sandberg, var markør under en realistisk redningsøvelse i Trondheimsfjorden.

Kom seg ut av brennende bil

Plutselig slo flammene ut av motorrommet på en bil i Breidablikkveien på Byåsen.

Etterforsker tre anmeldte voldtekter i Trondheim

Politiet har mistenkte i to av sakene. De er løslatt fra varetekt.

Steinras på E39 - bil truffet

Flere steinras har sperret veier i Trøndelag tirsdag ettermiddag.

(Foto: Håvard Haugseth Jensen)

Foto: Håvard Haugseth Jensen

- Noen blir dessverre veldig sinte. De gjør da dumme ting inne på kontrollplassen, sier inspektør Sverre Borstad i Statens vegvesen.

Tirsdagens kontroll på Sandmoen hadde til hensikt å luke ut kjøretøy som er begjært avregistrert på grunn av blant annet manglende forsikring, manglende periodisk kontroll eller ikke betalt årsavgift.

Allerede etter to timer ved kontrollstasjonen kunne inspektørene konstatere at resultatet var skuffende. Mer enn ti biler var da avskiltet.

- Det er litt nedslående. Det er mer enn nok å gjøre, sier Borstad.

Råkjørte på kontrollplassen

Fire personer anmeldt og 40 biler avskiltet i storkontrollen på Sandmoen.

Én person ble anmeldt etter at han reagerte med sinne og råkjørte da han var tatt inn til kontroll og fikk vite at bilen skulle avskiltes.

– Han ble sint og spinnet av gårde inne på plassen. Det var farlig fordi det befant seg mange folk der. Slik oppførsel liker vi dårlig, sier Sverre Borstad.

40 biler avskiltet

Ytterlige én person ble anmeldt for brudd på kjøre- og hviletidsbestemmelsene for vogntog, en for manglende gyldig førerkort og en for misbruk av prøvekjennemerker.

I alt ble 40 biler avskiltet under storkontrollen som hadde til hensikt å luke ut biler som var begjært avregistrert.

– De vanligste årsakene til at biler blir avskiltet er at de mangler periodisk kontroll, mangler tilstrekkelig forsikring eller at avgiftene ikke er betalt, sier Borstad.

35 kjøretøy fikk kjøreforbud og 25 personer ble pålagt å rette opp i forskjellige tekniske feil på kjøretøyene.

 

Se video fra kontrollen i vinduet ovenfor.

Adresseavisen ønsker en åpen og saklig debatt. Alle innlegg blir kontrollert før publisering. Debatten er åpen kl 07 (08) - 24. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og fjerne innlegg. Ditt fulle navn må enten gå fram av epost-adressen eller oppgis som brukernavn/Facebook-profil. Debattregler

Disqus

To skadd i utforkjøring

Bil utfor veien i Oppdal.

Lastebil mistet lasten

Lasten havnet i rundkjøring på Sluppen .

Kjørte i 110 km/t i 70- sonen i Vuddudalen

- Vi kan tydeligvis ikke overlate alt til fotoboksene, sier politiet.

- Fansen skulle ta spillerne

André Bergdølmo fikk oppleve kravstore Dortmund-supportere.