Profilerte stillinger

19-åring monterte blålys på personbil

Politiet har hatt en helg på det jevne, men måtte blant annet hanskes med en blodig mann og en ung bilfører med påmonterte blålys på taket.

FREDAG

21.06: Melding om røykutvikling ved City Syd. Politiet deltar i evakuering av kjøpesenteret og får stoppet trafikken inn til senteret. Røyken kommer fra ladeenheten til en el-truck.

LØRDAG

00.49: Melding om gjengbråk i Brattørgata. Når politiet ankommer er det rolig på stedet, men patruljen noterer personalia på seks menn.

01.26: Politiet stopper en bil i Bynesveien. Det er tre personer i kjøretøyet og føreren er i besittelse av narkotika. To menn (19) blir innbrakt av politiet.

01.33: En 18-åring i Fjordgata etterkommer ikke politiets ordre om å flytte seg. Han er bråkete og beruset, og settes i drukkenskapsarresten.

01.45: Vitner ser at en mann (42) blir sparket mens han ligger nede utenfor Byhaven. Gjerningsmannen (25) lokaliseres og pågripes. Voldsofferet blir også med politiet for å levere anmeldelse.

02.04: En mann (24) ringer og sier at han er blitt slått av en annen mann (20) i Fjordgata. Politiet pågriper 20-åringen og setter ham i arrest. Han har vedtatt et forelegg på 8000 kroner.

03.12: UP stopper en 25-åring i Okstadbakken, og beslaglegger førerkortet etter å ha målt bilens hastighet til 121 km/t.

03.29: Mannskap fra trafikkavsnittet ved Sør-Trøndelag politidistrikt måler at en 27-åring kjører i 118 km/t i Okstadbakken. Også hans førerkort ryker.

17.10: En bil med utgåtte dagskjennemerker stoppes på Lade. Det viser seg at føreren (30) også mangler førerkort. Saken anmeldes.

17.38: En vekter ved Burger King i Olav Tryggvasons gate blir angrepet og slått av en beruset mann (48). Mannen pågripes av politiet og settes i arrest. Saken vil bli anmeldt.

21.18: I Innherredsveien observerer politiet en bil med påmontert blålys. Bilen stoppes og tjenestemennene demonterer lysene fra taket og panseret. Føreren (19) får en kraftig muntlig korreks fra patruljen.

23.30: Politiet stopper en kjenning (46) i Vardeveien på Heimdal. Bilen han kjører er påført dagskjennemerker fra 3. desember. Han skal imidlertid ha brukt tusj for å prøve å manipulere datoen. 46-åringen mistenkes derfor for dokumentforfalskning.

SØNDAG

00.50: Det lukter svidd fra en bil som står parkert i en fellesgarasje på Lade. Samtidig høres tikkelyder fra kjøretøyet. Brannvesenet rykker ut. De tar seg inn i kjøretøyet, og gjør bilen strømløs for å unngå brann.

01.13: En beruset person ligger og ruller seg i søledammene i nærheten taxiholdeplassen ved Britannia. Politiet rykker ut og tar med en kvinne (24) til drukkenskapsarresten.

01.40: To berusede personer ryker i tottene på hverandre i Nordre gate. Begge mennene, på henholdsvis 19 og 20, bringes inn og settes i drukkenskapsarresten.

02.10: En 18-åring angriper vaktene ved et utested i Nordre gate. Han bringes inn, og politiet finner da mindre mengder hasj på ham. 18-åringen settes i varetekt.

02.34: Natteravnene melder om at en blodig mann forulemper folk utenfor en restaurant i Midtbyen. Mannen kjøres til St. Olavs Hospital for sjekk, før han settes i arrest. Politiet vet ikke hvem den utenlandske mannen er. Hans identitet er ukjent.

04.00: En bil har kjørt i ei snøfonn i General Bangs vei på Byåsen. Melderen kan ikke se føreren noe sted. En UP-patrulje treffer imidlertid en 23-åring som innrømmer å ha kjørt bilen. Han bringes inn for promillekontroll, og blåser positivt.

Diskuter denne saken

Innsendt av pål løk, 22.12.2008 12:50:33

UP stopper folk i okstadbakken, byens tryggeste vei, for å håve inn bøter.

Har ingen respekt for UP.

Innsendt av Knut_, 22.12.2008 14:23:36

Den påstanden bør du nok dempe litt. Det er vel ikke noe sted i byen det smeller så mye som akkurat der. Selv om veien tilsynelatende er trygg (eh... veien er trygg...?), ser det ut til at det ikke hjelper så veldig mye akkurat når det er fullt av tullinger som kjører der. Når man forsøker å lage en vei som skal være sikker, vil den være akkurat like usikker som andre veier når sikkerhetsmarginen brukes opp av idiotkjøring. Da har man plutselig ingen sikkerhetsmargin lengre.

 

Skriv din kommentar

Tittel*

Kommentar

Fornavn *

Etternavn *

e-post *

Kallenavn (valgfritt)

Adresseavisen ønsker en åpen og saklig debatt. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg. Klikk her for å lese alle reglene for debatten.

Boligbrann i Malvik

Familie på fem til legevakta etter at enebolig på Vikhammer brant. Les mer

 

Twisted Sister må spille innendørs

Verken plan A eller B gikk i boks for Trondheim Rock og Diesel Dahl. Les mer

Solskjær har sagt nei til Aston Villa

Skal ha gitt beskjed etter middagen med Røkke og Gjelsten. Les mer

- Måsen angriper barna våre

Hekkende måsepar terroriserer borettslag i Trondheim. Les mer

Her lander jumbojetflyet

Se det enorme flyet med spanske turister gå inn for landing på Værnes. Foto: Olav Wold Se mer

 
 

Politiloggen, helga 4. - 6. mai 2012:

Politiet skryter av russen

Rolig helg for politiet på tross av russearrangementer. POLITILOGGEN: Russen varsler politiet

 

Politiloggen helga 27. - 29. april 2012:

Kjærestepar lurt av rumenere

Politiet i Trondheim hadde en hektisk helg hvor de blant annet pågrep tre rumenere for å ha stjålet en mobiltelefon. POLITILOGGEN: Frastjålet mobiltelefon

Politiloggen helga 13. - 15. april:

Fyll og bilinnbrudd

I tillegg til en rekke bilinnbrudd sørget fulle menn og kvinner for en travel politihelg. POLITILOGGEN: Travel helg for politiet

 

- Grei og rolig påske

–Det har vært ei grei og rolig påske, med få personer i arresten, sier operasjonsleder Wiktor Pedersen ved Sør-Trøndelag politidistrikt. POLITILOGGEN: Krangelen startet i dokø

Spydde full politibilen

Politiet skulle være grei og kjøre den berusede kvinnen hjem. Som takk spydde kvinnen i politibilen full. POLITILOGGEN: Måtte rense sambandsutstyr

 

- Etterlengtet!

Mange satte pris på sommervarmen tirsdag kveld. Se video

 

- Måsen angriper barna våre

Hekkende måsepar terroriserer borettslag i Trondheim. Les mer

På bytur med barna

Andemor tok like godt med hele barneflokken på sightseeing. Se video

 

Savner du noe rosa?

Folk legger igjen de utroligste ting etter å ha tatt drosje hjem fra byturen. Se hva folk glemmer igjen i drosjen

Mistet hjul i Moholtlia

Lange køer på Omkjøringsveien i rushet. Les mer