Profilerte stillinger

Mangler 50 millioner

Tilfreds: - Dette gjør det lettere å komme i gang med prosjektene, sier Jorodd Asphjell, leder av Sør-Trøndelag idrettskrets. Foto: STEINAR FUGELSØY

Finansieringen til friidrettshall på Ranheim mangler 50 millioner - selv etter et betydelig bidrag fra idretten.

Publisert: 18.06.2009 kl. 08:15
Endret: 18.06.2009 kl. 10:32

Trøndersk friidrett ble vinneren under gårsdagens idrettsstyremøte. Steinkjer og Trondheim fikk bevilget ni millioner kroner hver til bygging av friidrettshall. Dette må først godkjennes av Kulturdepartementet, men Jorodd Asphjell sier at de stort sett pleier å følge idrettens vedtak.

- Dette gjør det lettere å komme i gang med prosjektene. Det å få to haller i Trøndelag, vil ha stor betydning for friidrettsmiljøet, sier lederen av Sør-Trøndelag idrettskrets.

Stor andel

Friidrettshaller går under det Norges Idrettsforbund betegner som kostnadskrevende anlegg. I går ble det avsatt 40 millioner kroner i støtte til bygging av slike anlegg. Trøndelag dro av gårde med 18 av dem.

Sammen med det nye momsfradraget på bygging av idrettsanlegg, har dette endret forutsetningene noe for bygging av anlegg. Finansieringsplanen for den planlagte friidrettshallen på Ranheim er ennå ikke lagt frem. Men midlene som ble bevilget i går er kjærkomne penger i kassa.

Finansieringen må være på plass for at det skal kunne bli byggestart for prosjektet som er estimert til 128 millioner kroner. Kommunaldirektør for idretten Tor Åm anslår at det i dag gjenstår totalt cirka 50 millioner kroner før prosjektet er fullfinansiert.

 

Skriv din kommentar

Tittel*

Kommentar

Fornavn *

Etternavn *

e-post *

Kallenavn (valgfritt)

Adresseavisen ønsker en åpen og saklig debatt. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg. Klikk her for å lese alle reglene for debatten.

- Veldig nære på

Tenåring våknet av at håret sto i fyr da bolig brant i Malvik. Les mer

 

Twisted Sister må spille innendørs

Verken plan A eller B gikk i boks for Trondheim Rock og Diesel Dahl. Les mer

Solskjær har sagt nei til Aston Villa

Skal ha gitt beskjed etter middagen med Røkke og Gjelsten. Les mer

- Måsen angriper barna våre

Hekkende måsepar terroriserer borettslag i Trondheim. Les mer

Emneord

Engelsk avis: - Solskjær har sagt nei til Aston Villa

Skal ha gitt beskjed etter middagen med Røkke og Gjelsten. Les mer

 

OL-sjef sparket etter billettjuks

Québec by (NTB-DPA): En ukrainsk OL-leder er suspendert. Volodyr Geratsjenko skal ha forsøkt å selge 100 OL-billetter på svartebørsen. Les mer

 

Northug dropper landslagssamling

Drar heller alene på tre ukers høydeopphold i Italia. Les mer