Den svenske hekkeløpersken Susanna Kallurs karriere kan være over.
Endret: 23.06.2009 kl. 15:29
Tre uker etter det siste inngrepet i skinnbeinet er hun usikker. Hun ble operert for en stressfraktur i vinter. Da ble det satt inn metallplater i beinet for å få henne frisk.
Stor usikkerhet
Stressfrakturen er leget nå, men usikkerheten rundt jenta som har verdensrekorden innendørs på 60 meter hekk, er fortsatt stor.
– Vi får se om hun kan komme tilbake på banen igjen, sier landslagstrener Torbjörn Eriksson.
I øyeblikket trener 28 år gamle Kallur lett. Hun er i gang med løpstrening, men uten å hoppe over hekker, og hun har ikke planlagt en eneste konkurranse den nærmeste tiden, skriver den svenske avisen Aftonbladet.
Avsluttet med fall
– VM i Berlin er ikke avskrevet, men alle vet jo hvilke forutsetninger som er der, sier landslagstreneren.
På grunn av stresskaden i beinet fikk Susanna Kallur ødelagt store deler av fjorårssesongen. Hun avsluttet med å falle i åpningen av semifinalen på 100 meter hekk i OL i Beijing. De fleste husker tårene som rant etterpå da hun gikk runden til journalistene som ventet.

