Gå til mobilutgaven
Tips oss 24 timer i døgnet på 07200!
  • Send SMS eller MMS med bilder til 07200, kodeord TIPS
  • Send epost til 07200@adresseavisen.no
  • Ring 07200 (telefonen er betjent hele døgnet)

Hver måned belønner vi det beste tipset med inntil 10.000 kroner. Alle tips blir vurdert. Du kan også benytte dette skjemaet:

Adresseavisen ønsker en åpen og saklig debatt. Alle innlegg blir kontrollert før publisering. Debatten er åpen kl 07 (08) - 24. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og fjerne innlegg. Ditt fulle navn må enten gå fram av epost-adressen eller oppgis som brukernavn/Facebook-profil.

Regler for debatt her på adressa.no:

  • Diskuter sak, ikke person. Det er ikke tillatt å hetse eller trakassere meddebattanter.
  • Banning eller ukvemsord er ikke tillatt.
  • Vi godtar ikke rasisme, trusler eller angrep på personer eller grupper.
  • Oppfordringer til ulovlige handlinger godtas ikke.
  • Adresseavisen har redaktøransvar for alt som publiseres, men du er også personlig ansvarlig for innholdet i innlegget.
  • Skriv kort og hold deg til saken. Vi godtar bare norsk, svensk, dansk eller engelsk tekst.
  • Publisering av opphavsrettsbeskyttet materiale er ikke tillatt. Du kan sitere korte utdrag av andre tekster eller artikler, men husk kildehenvisning.
  • Det er ikke tillatt å legge inn lenker i teksten.
  • Alle innlegg blir kontrollert før de publiseres på adressa.no.
  • Innlegg med falske profiler blir fjernet.

Innlegg som bryter med våre grunnregler, blir ikke publisert. Vi forbeholder oss retten til å stenge ute debattanter som ikke overholder reglene.

forsiden / Sport

Stor aften for Mads Hansen og Brynäs

Stor aften for Mads Hansen og Brynäs

Gävle (NTB): Med 2-0 i den sjette finalekampen mot Skellefteå så er Brynäs med Mads Hansen på laget svenske ishockeymestere.

Hva er viktigst: Å vinne kamper eller tallkombinasjoner?

To steder betyr tallkombinasjoner mer enn noe annet. I Lotto og i RBK.

Aalesunds sjansesløseri ga Godset luke

Peter Kovacs ble matchvinner på Marienlyst.

- Nå må det trenes til OL i Sotsji

orthug gikk på sitt første tap utenfor det norske skilandslaget.

Bertheussen med femdobbel bogey

Elias Bertheussen ødela en knallbra runde på challenge-touren i golf torsdag med en femdobbel bogey på hull seks.

- Scorer jeg, skal jeg juble foran Stefan

Ordkrig mellom Fredheim Holm og Strandberg.

Riise: - La bare Godset gruse AaFK

John Arne Riise ute med ny Twitter-melding.

- Vi skal takle ham, men ikke fordi han er Bille

VIF-kaptein hyller RBK-Bille før storkampen på Ullevaal.

Dubkov blir med Rosenborg videre

Ilya Dubkov har signert ny avtale med Rosenborgs ishockeylag.

Usikker foran RBK-kampen

Muri skal testes lørdag.

Gävle-laget vant 4-2 i kamper. Jakob Silfverberg og Ryan Gunderson scoret målene i torsdagens kamp. Johan Larsson og Calle Järnkrok hadde assist på begge målene.


Mads Hansen, som startet karrieren i Manglerud Star, tok sitt første SM-gull i en alder av 33 år. Brynäs tok sin SM-tittel nummer 13. Bare Djurgården har flere med sine 16. Deretter følger Färjestad og Göta med ni og Hammarby med åtte. AIK og Södertälje står med sju hver, mens HV71 og Leksand har fire.


– Jeg vet ikke om det blir større enn dette. Jeg har aldri vært med på lignende i alle fall, sa Hansen til SVT.


Silfverberg viste veien mot gullet med sitt 1-0-mål etter drøyt halve kampen. Skellefteå hadde hatt det meste av spillet, men Niklas Svedberg var tilbake i Brynäs-målet og storspilte foran hjemmepublikummet i Gävle. Flere utvisninger hos Skellefteå åpnet for at Brynäs kunne ta seg inn i kampen. Med et uventet, hardt og velplassert skudd 13.50 inn i andre periode overrumplet Silfverberg bortelagets keeper Joacim Eriksson. (©NTB)


Adresseavisen ønsker en åpen og saklig debatt. Alle innlegg blir kontrollert før publisering. Debatten er åpen kl 07 (08) - 24. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og fjerne innlegg. Ditt fulle navn må enten gå fram av epost-adressen eller oppgis som brukernavn/Facebook-profil. Debattregler

Disqus

Her speider Ole Jakob og Mona etter Qimmi

Men ingen har funnet hunden Qimmi, som ble påkjørt torsdag.

Hva er viktigst: Å vinne kamper eller tallkombinasjoner?

To steder betyr tallkombinasjoner mer enn noe annet. I Lotto og i RBK.

- De dyreste eiendommene finner du ikke på nettet

Her er Norges mest eksklusive salgsobjekt.

- Kjærlighet på vår side, og hat på den andre

Arrangerer dag for livsglede og kjærlighet over gata for NDL-demonstrasjonen.

Nå blir det enda mer asfalt i Trondheim

Mer asfalt, flere bøker og rulleskiløype.

- Nå må det trenes fram til OL i Sotsji

Northug gikk på sitt første tap utenfor det norske skilandslaget.