Pål Nilsen (30) fra Sandefjord ble kastet inn som pilot på det italienske lagets båt tidligere denne uken, men under dagens trening tok VM-drømmen slutt.
Endret: 06.08.2005 kl. 19:04
En bølge forårsaket av en båt utenfor konkurransen fikk 30-åringens båt til å gå rundt. Ifølge arrangøren skal deltagerne i mesterskapet være kjent med denne båttrafikken og tilpasse kjøringen under trening etter det. Under selve konkurransen vil det ikke noen annen båttrafikk i området.
Det var under lørdagens treningsrunder uhellet skjedde og rundkastet var så kraftig at båten ikke lar seg reparere. Dermed er VM-eventyret over for Sandefjordmannen før det egentlig startet.
Uhellet skjedde etter at Pål Nilsen og hans throttle-mann hadde gjennomført seks runder av treningen. Begge slapp unna uten skader. Farten er anslått til å ha vært 110 knop da bølgen sørget for en ufrivillig luftetur.
Båten ble liggende opp ned i vannet og de to ombord klatret ut takluken som sto under vann før de de svømte opp til overfalten.
Debutanten selv var tydelig skuffet etter uhellet og må nå belage seg på å se resten av Offshore-VM fra publikumsplass.

