Profilerte stillinger

Kom hjem - ble solgt

Marit Malm Frafjord er solgt til investorselskapet Softball AS Foto: SCANPIX

Hun hadde knapt landet med EM-gullet i kofferten, Marit Malm Frafjord, før hun ble solgt til et investor-selskap.

ROY TOMMY BRÅTEN
Publisert: 16.12.2008 kl. 10:49
Endret: 14.01.2009 kl. 14:05

Selv skal hun bare stå på for Byåsen, akkurat som hun har gjort det siste året.Få timer etter landing ble det klart at Malm Frafjord ble den første spilleren fra Byåsen som ble solgt til investorselskapet Softball AS. Nå er det investorer som eier strekspilleren, og skal ha sin del av kaka den dagen hun selges til Viborg.

LES MER: Malm Frafjord til Viborg

Men for spilleren selv betyr det lite. Hun skal stå på for Byåsen til siste innspill, og ordet sliten er foreløpig et fremmedord for henne.

- Det har vært en ganske lang sommer ja. Men sliten? Nei, er ung enda jeg vet du, sier Malm Frafjord til Adresseavisen.

Aldri nei

Ti dager etter OL-gullet, samt noen få usammenhengende dager i ny og ne er den eneste feriedagene Malm Frafjord har hatt i år. Egentlig har det nærmest gått i ett siden sesongoppkjøringen i fjor sommer. Deretter har hun stått på for Byåsen og Norge gjennom seriespill, cupspill, VM, OL og EM. Og om elleve dager er det cupfinale igjen.

Og det er ikke bare det at hun har spilt og trent mye håndball. I Gøril Snorroeggens skadefravær har hun frontet klubben og sagt ja til absolutt alle henvendelser, både sportslig og ikke-sportslig.

Selv om hun knapt er fylt 23 år, virker det nesten som om vi har hørt om strekspilleren i ti år allerede. Det siste året, og spesielt siden i sommer, har det knapt vært en dag uten at hun, frivillig eller ufrivillig, har havnet i søkelyset. Er det ikke det sportslige som har stått i fokus, har hun også frontet det som har skjedd utenfor banen, som blant annet den økonomiske krisen Byåsen fikk i fleisen i november.

- Veldig greit

Slik må man kanskje regne med som kaptein for Norges nest beste håndball-lag, sentral rolle i landslaget og jevn interesse fra utenlandske klubber. Men det er ikke alle 23-åringer som ville, og kunne, gjort det på en så fortreffelig og respektfull måte som henne. Selv mener hun ikke det er noe stress.

- Det har gått veldig greit. Det er jo kamper vi vil spille, og det er jo det vi trener for. Og i forhold til problemene rundt Byåsen er det jo Geir (Oustorp, trener) som har tatt den støyten. Vi har fått konsentrert oss om det som skjer på banen, mener hun.

Diskuter denne saken

Innsendt av bjano, 16.12.2008 13:35:26

Hvordan selges til en juridisk enhet som ikke eksisteres??

 

Skriv din kommentar

Tittel*

Kommentar

Fornavn *

Etternavn *

e-post *

Kallenavn (valgfritt)

Adresseavisen ønsker en åpen og saklig debatt. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg. Klikk her for å lese alle reglene for debatten.

- Veldig nære på

Tenåring våknet av at håret sto i fyr da bolig brant i Malvik. Les mer

 

Twisted Sister må spille innendørs

Verken plan A eller B gikk i boks for Trondheim Rock og Diesel Dahl. Les mer

Solskjær har sagt nei til Aston Villa

Skal ha gitt beskjed etter middagen med Røkke og Gjelsten. Les mer

- Måsen angriper barna våre

Hekkende måsepar terroriserer borettslag i Trondheim. Les mer

Relaterte artikler

Fortsetter som landslagssjef til 2016

Tar ny fireårsperiode med håndballjentene. Les mer

 

Skjebnekamper for Byåsen

Stabæk-møtene avgjør trolig om det blir Champions League. Les mer

- Et slag i trynet for oss

Håndballherrene tapte mot Russland. Les mer

 

Berget plassen i siste kamp

Levanger gjorde jobben mot Fredrikstad Les mer

- Blir noen tårer hvis Levanger ryker

Mari Molids håndballfremtid kan avgjøres i kveld. Les mer

 

LA Kings klar for første NHL-finale siden 1993

New York (NTB-Reuters): Los Angeles Kings slo Phoenix Coyotes 4-3 etter forlengning natt til onsdag. Dermed er Kings klar for finale i Stanley Cup. Les mer

 

Engelsk avis: - Solskjær har sagt nei til Aston Villa

Skal ha gitt beskjed etter middagen med Røkke og Gjelsten. Les mer

OL-sjef sparket etter billettjuks

Québec by (NTB-DPA): En ukrainsk OL-leder er suspendert. Volodyr Geratsjenko skal ha forsøkt å selge 100 OL-billetter på svartebørsen. Les mer

 

Northug dropper landslagssamling

Drar heller alene på tre ukers høydeopphold i Italia. Les mer