Tok til tårene før kampen var slutt
Ida Alstad lar seg overraske over hvor følelsesladd avskjeden ble.
Hver måned belønner vi det beste tipset med inntil 10.000 kroner. Alle tips blir vurdert. Du kan også benytte dette skjemaet:
Adresseavisen ønsker en åpen og saklig debatt. Alle innlegg blir kontrollert før publisering. Debatten er åpen kl 07 (08) - 24. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og fjerne innlegg. Ditt fulle navn må enten gå fram av epost-adressen eller oppgis som brukernavn/Facebook-profil.
Regler for debatt her på adressa.no:
Innlegg som bryter med våre grunnregler, blir ikke publisert. Vi forbeholder oss retten til å stenge ute debattanter som ikke overholder reglene.
Ida Alstad lar seg overraske over hvor følelsesladd avskjeden ble.
Midt-Norges regionlag i håndball for klassen G17 gikk søndag helt til topps i NM.
Inga Berit Svestads brudd på egne planer sørget for de to scoringene som sikret Byåsen seieren i første akt av semifinaledramaet mot Stabæk.
Ingen walk-over for Byåsen i kampen om mesterligaspill.
Steffen Stegavik skriver under for Kolstad i dag, og forlater seriemester Elverum etter sesongen.
Slik forbereder Byåsen-trener Valery Putans spillerne på returkampen mot Leipzig.
Foto: glen musk
Etter 30-19 i den første av helgens to kval.kamper skal det et lite under til for at Byåsen ikke spiller mesterliga-håndball i vinter.
Transportetappe
Kveldens kamp mot det rumenske laget ble etter hvert en transportetappe for jentene. Ved pause ledet Byåsen 17-12.
Trener Valeri Putans var storfornøyd med jentene sine.
- Kjempebra. Jeg er veldig fornøyd med hvordan jentene gjennomførte kampen, sa han etter kampen.
Slapp inn juniorer
Han startet med sine mest rutinerte. Etterhvert slapp han blant andre utpå juniorene Tonje Nøstvold og Marit Malm Frafjord.
Og spesielt førstnevnte imponerte stort. Åtte mål stoppet Stavanger-jenta på etter at hun satte inn seks strake på slutten av 1.omgang.
Det er imponerende å se at de unge viser seg fram. Vi lot dem se på i starten for å se at dette ikke var farllig, og de leverte varene, smiler Putans.
Til tross for 11 måls-ledelse før returkampen i morgen, tør ikke Putans ta noe for gitt.
Nedtur
- Jeg har ingen eksempler akkurat nå på noen som har tapt med 11 mål i returkampen. Men jeg har vært med for lenge til at jeg sier vi er mesterligaen. Vi spiller jo hjemme i trygge omgivelser også i morgen, og det hjelper oss veldig, mener Putans.
For Gøril Snorroeggen ble det både glede og nedtur. Glede over at laget vant, nedtur for at strekken i leggen ble slått opp igjen.
- Jeg følte meg veldig bra i starten, men så kom strekken igjen. Det er surt, men jeg håper å være tilbake igjen i løpet av kort tid, sier Snorroeggen som neppe spiller seriekampen mot Bækkelaget førstkommende onsdag.
Adresseavisen ønsker en åpen og saklig debatt. Alle innlegg blir kontrollert før publisering. Debatten er åpen kl 07 (08) - 24. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og fjerne innlegg. Ditt fulle navn må enten gå fram av epost-adressen eller oppgis som brukernavn/Facebook-profil. Debattregler
Mens vannstanden går ned i Gaula, er den fortsatt på vei opp i Driva.
Politiet har mistenkte i to av sakene. De er løslatt fra varetekt.
Her henger Per Sandberg under dagens redningsøvelse i Trondheimsfjorden.
Developed by Adressa.no MedielabAdresseavisen arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. Se også Redaktøransvar. Adresseavisen har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet 2011 © Adresseavisen Powered by Escenic. Adresseavisens rettigheter.