Til tross for Trine Haltviks strekkskade tidlig i kampen, leverte Byåsen en toppkamp mot CBM Astroc Sagunto.
Endret: 29.01.2006 kl. 20:52
Byåsen-jentene leverte en fantastisk innsats i mesterligakampen. Hele laget sto på hele kampen gjennom. Sluttresultatet ble 27-17, 16-9 ved pause.
Ute med strekk
15 minutter ut i kampen pådro Trine Haltvik seg en strekkskade i låret. Skaden sender henne ut av laget i fem-seks uker.
Men resten av spillerne tok ansvar. De leverte forsvarsspill av toppklasse og scoret mye på kontringer. Keeper Kjersti Beck var også i storslag. Beck hadde en redningsprosent på opp imot 80 prosent.
Unge tok ansvar
Vigdis Hårsaker var mestscorende med åtte mål, fire av dem på straffe.
Med Trine Haltvik ute og Gøril Snoroeggen skadd, tok to unge spillere ansvar. Sissel Nygård Pedersen og Hege Vifstad kjempet godt ute på banen.
Diskuter denne saken
Innsendt av Gerd K. K, 29.01.2006 22:31:44
Nok engang er det svært slitsomt å være tilskuer på Byåsens hjemmekamper. Et øredøvende bråk med høy musikk og roping fra speaker gjør det ulidelig å bivåne kampen fra tribuneplass. Det går an å skape liv uten et decibelnivå på over 100. Neste gang blir jeg hjemme selv om det spilles kjempebra håndball. Støyen ødelegger, Byåsen! Dessverre!
Innsendt av Tåler det!!, 31.01.2006 09:01:04
Slik har det alltid vært på håndballarenaer.
Du får ta med deg ørepropper da vet du!!
