Profilerte stillinger

Estil valgte feil ski

Frode Estil hadde den klassiske 15 kilometeren som et av sesongens viktigste renn.
Publisert: 15.12.2003 kl. 10:24
Endret: 15.12.2003 kl. 10:24
Her har han stått øverst på seierspallen før, men lørdag var sjanseløs fra første stavtak.

- Jeg valgte feil ski. Noen reinspika bom var det ikke, men kanskje ikke så langt unna, sa Estil som til slutt endte på en åttendeplass - slått av estlenderen Andrus Veerpalu med 43,5 sekunder som vant knepent foran den russiske overraskelsesmannen Nikolaj Pankratov, mens Anders Södergren endte på tredjeplass. Jens Arne Svartedal ble beste nordmann på plassen foran Frode Estil, men også han sleit hele løpet med dårlig feste på skiene etter det som må få karakteristikk som smørebom.

 

Skriv din kommentar

Tittel*

Kommentar

Fornavn *

Etternavn *

e-post *

Kallenavn (valgfritt)

Adresseavisen ønsker en åpen og saklig debatt. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg. Klikk her for å lese alle reglene for debatten.

Våknet av at håret brant

Brann i enebolig på Vikhammer. Les mer

 

Twisted Sister må spille innendørs

Verken plan A eller B gikk i boks for Trondheim Rock og Diesel Dahl. Les mer

Solskjær har sagt nei til Aston Villa

Skal ha gitt beskjed etter middagen med Røkke og Gjelsten. Les mer

- Måsen angriper barna våre

Hekkende måsepar terroriserer borettslag i Trondheim. Les mer

Feil skivalg sendte Frode Estil ned til en åtteplass på klassiskdistansen.

Relaterte artikler

Tema

Barna lokket frem avsløringer fra Northug

Forelsker, kyss og harryhandel i Sverige. Petter Northug svarte 5.-klassingene på Stiklestad skole. Les mer

 

Inge Bråten er død

Trenerlegenden ble 63 år gammel. Les mer

Langrennsstjerner fronter Skarverennet

Bjørgen, Cologna og Northug stiller til start. Les mer

 

Knall og fall for Northug

Røk ut i kvartfinalen i showrenn. Les mer

 

Grøvdal gir ikke opp OL-drømmen

Oslo (NTB): Karoline Bjerkeli Grøvdal har trøblet med tretthetsbrudd, men håper å rekke sommerlekene i London. Les mer

 

LA Kings klar for første NHL-finale siden 1993

New York (NTB-Reuters): Los Angeles Kings slo Phoenix Coyotes 4-3 etter forlengning natt til onsdag. Dermed er Kings klar for finale i Stanley Cup. Les mer

Engelsk avis: - Solskjær har sagt nei til Aston Villa

Skal ha gitt beskjed etter middagen med Røkke og Gjelsten. Les mer

 

OL-sjef sparket etter billettjuks

Québec by (NTB-DPA): En ukrainsk OL-leder er suspendert. Volodyr Geratsjenko skal ha forsøkt å selge 100 OL-billetter på svartebørsen. Les mer