Lokker med ropert og flytende nitrogen

Tips en venn
Nitrogen-is og ropert skal lokke nye medlemmer til NITO. Foto: CATALINA MUSINOI

Har du grønne fingre?

Hjem-redaksjonens ekspert på blomster og hage ga grønne råd i nettmøte på adressa.no. Les mer

Magisk møte i Vietnam

Storesøster rekker modig tunge, mens lillesøster titter fram bak henne. Les mer

Tuter med ulver

Langtrukne ulvehyl i nattemørket. Inne i bjørnehiet reiser en søvndrukken kjempebjørn seg bak stålgitteret. Les mer

 
Torsdag - Biff Stroganoff

Vanskelighetsgrad: Lett

Tidsforbruk: Inntil 30 min

Hvorfor brant Skistua?

Kan du kalle deg en Bymarka-kjenner? Test deg selv her. Les mer

 

Magnhild moteblogger fra Miami

Trondheimsjenta Magnhild Lauvsnes Sundland (21) har virkeliggjort drømmen om å studere mote i USA. Les mer

 

Bor i berlinerbarokk

Inne i det praktfulle bygget i Bispegaten bor spreke seniorer. Bli med inn og hils på tre av dem. Les mer

Har du grønne fingre?

Hjem-redaksjonens ekspert på blomster og hage ga grønne råd i nettmøte på adressa.no. Les mer

 

Han ser med tunga

Se hvordan den nye teknologien fungerer. Mistet synet i Irak

Kos deg med sjokomelk

- Perfekt etter trening. Les mer

 

Absolutt irsk

I dag feirer irer over hele verden St. Patrick´s day. Hvorfor ikke benytte anledningen til å prøve irsk mat og drikke? Les mer

 

Fra veskehund til vaskehund

Tv-adressa jakter på årets dyrevideo. Og den skal være din! Les mer

 

BYGLIMT

IVAR MØLSKNES presenterer Byglimt fra 2007, 2008, 2009 og 2010 Oppdateres kontinuerlig. BILDEGALLERI: Les mer

 

Mildvær og regn fra torsdag

Smeltealarm! Fra torsdag blir det mildvær, regn og snøsmelting i store deler av Trøndelag. Les mer

 

- Vi skal ta revansje

Rade Prica tar på seg skylda for Rosenborgs eneste tap i fjorårets serie. Nå lover han en fulltent gjeng på jakt etter revansje.

Les mer

Sjekk den skinka!

Gossip Boyz har hentet frem et nydelig bilde fra glemselen. Men hvem er hovedpersonen på blinkskuddet?

Les mer

Les mer på RBK.no

Se - en ekte Sandeman

Vasco Magalhaes kunne vært modell da Sandeman-logoen ble laget og firmahistorien kan mannen med den flotte profilen til fingerspissene. Les mer

 

JanOs tegninger

«På spissen» BILDEGALLERI: På spissen

 

Sjokolade, penner, håndduker, kaffekopper og is av flytende nitrogen. Studentene må gå i sikk-sakk mellom bestikkelsene som skal få dem til å melde seg på en forening eller en organisajon.

Publisert: 12.08.2009 kl. 21:22
Endret: 13.08.2009 kl. 17:12

Roperten er fremme i Realfagsbygget på Gløshaugen. Det knitrer i stemmen som annonserer dagens show:

Knott og hockeypulver

- Is av flytende nitrogen! Med knott og hockeypulver! Kom og smak!

Adressa.no sin journalist lar seg ikke be to ganger. Prosessen foregår i en ti liters lyseblå bøtte hvor hele 12 egg har endt opp sammen med en halv liter fløte, en knottpose, tre hockeypulver-bokser og en god dæsj sukker.

Det hele til en god sak.

Får oppmerksomhet

- Jeg jobber med studentrekruttering og dette er en god metode for å få oppmerksomhet rundt NITO, sier Kasy Røe i Norges Ingeniør- og Teknologorganisasjonen.

NITO har stand med show. Det nytter ikke på annet vis å få studentene til å nærme seg infostanden.

- Is er bestandig populært, sier Røe og rører iherdig i røren som til slutt tåkelegges med flytende nitrogen fra en gassbeholder.

Bøtta flommer over av gassen som er så tung at den med en gang detter ned på golvet og sprer seg mot tilskuermassen. Sakte blir blandingen i bøtta kaldere.

Slurper is av 12 egg og nitrogen

- Det er ikke farlig, bare kom nærmere, sier mannen med roperten. Studentene nærmer seg, får is og slurper mellom kommentarene.

- Nja, det smaker lakris og det liker jeg ikke. Men hockepulver har vi laget i naturfagstimene før, sier Marita Sætnan (20) som begynner på sivilingeniørstudiet i kjemi og bioteknologi. Hun og de to medstudinene Ingvild Hatling (19) og Elisabeth Børde (19) vet ikke hvor fruktbart stuntet er.

Vet ikke helt

- Jeg har ikke tenkt så veldig jeg, men det kommer etterhvert om vi skal være med på det ene eller andre, sier Ingvild.

På andre side av hallen holder konkurrenten Tekna stand. Her er det foreløpig bare kaffe å få samt sjokolade, i tillegg til gave man får i innmeldingspremie.

- Det ser ut til at vi må ta frem vårt hemmelige våpen - slushmaskina. NITO driver med litt skittent spill ettersom det egentlig er vi som skulle ha hele denne plassen her. Men det lønner seg å stå her. I dag har vi fått 10-12 nye medlemmer, sier Håkon Jenserud (26) som selv er student men jobber som pr-ansvarlig for Tekna på NTNU.

Frister medlemmer

Litt lavere vervetall er det hos SATS, som har stand utenfor bygget.

- Vi fikk vervet fem medlemmer i går og i dag. Men vi ser at det er et behov for oss, da studentene får et mye bedre tilbud hos oss enn ved NTNUI, sier Henrik Fjørtoft, som har drops og flyers for de som går forbi.

I småregnet i gresset foran Gamle Kjemi på Gløshaugen er det nok et show å få med seg for forbipasserende.

Mannskoret Pirum har polert skinnskoene og stiller opp til et slag crocket i sjakett og tversoversløyfe.

Slår et slag for koret

- Det er ikke noe markedsføringsopplegg altså, sier leder Kristian Overrein (24).

Mens han sier det kommer to jenter og tar bilder av guttene. Flagget for linjeforeningen står stilt opp mot en benk.

- Hvert år etter immatrikuleringen har vi denne årlige gentlemansaktiviteten, og får vi noen nye medlemmer som følge av det, er det bare hyggelig, men det er ikke ment slik, sier Overrein og går bort og tar et slag mot kula etter å ha satt fra seg glasset med sprudlevann.

Tips en venn

Diskuter denne saken

Innsendt av stu dent, 14.08.2009 17:12:55

Et mye bedre tilbud enn NTNUI? Er apparatene av gull eller? Billigste alternativet koster tross alt 10 ganger mer enn NTNUI, og gjelder bare for et lite bygg mot NTNUIs to store treningssentere..

 

Skriv din kommentar

Tittel*

Kommentar

Fornavn *

Etternavn *

e-post *

Kallenavn (valgfritt)

Adresseavisen ønsker en åpen og saklig debatt. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg. Klikk her for å lese alle reglene for debatten.

Sa han hadde spreng- stoff i bagasjen

Værnes ble evakuert etter trusler i sikkerhetskontrollen. Les mer

 

Tlf/sms/mms nr 07200, kodeord TIPS, epost: webred@adresseavisen.no

- Korte skjørt og fyll gjør jenter sårbare

Kvinner i Trondheim lærer hvordan de kan unngå voldtekt. Få tipsene her

Paralympics-gull til nordmøring

Nils-Erik Ulset ikk inn til suverent gull på 12,5 km skiskyting Les mer

Krangler om Jarstein-millioner

Skien-klubben krever flere millioner for Jarstein-overgangen til Viking. Les mer

Slik måker du taket

Stort snøfall og mildvær i vente gjør hus- og hyttetak utsatt. Se hvordan taket bør måkes. Les mer

Lionels lekegrind

Ett skudd i krysset. Ett langs bakken. En genial pasning. Kvartfinale. Barcelona - Stuttgart 4-0 (5-1 sammenlagt)

Relaterte artikler

Knott og hockeypulver i isen, gjør susen for studentene, mener Kasy Røe. Foto: CATALINA MUSINOI
Elisabeth Børde (19), Marita Sætnan (20) og Ingvild Hatling (19) vet ikke helt hva de synes om isen. - Vi får tenke litt på hvor vi ønsker medlemskap, sier Sætnan. Foto: CATALINA MUSINOI
- Det ser ut til at vi må ta frem vårt hemmelige våpen - slushmaskina, sier Håkon Jenserud (26) som selv er student men jobber som pr-ansvarlig for Tekna på NTNU. Foto: CATALINA MUSINOI

Emneord

 

Magnhild moteblogger fra Miami

Trondheimsjenta Magnhild Lauvsnes Sundland (21) har virkeliggjort drømmen om å studere mote i USA. Les mer

Eva tar en Erasmus i Amsterdam

– Folk lever liksom mer livet her, og stemningen er avslappet, sier arkitektstudenten Eva Danielsen. Les mer

 

PUB1503Dette er erasmusutveksling

Samtlige EU-27 land er med på Erasmus-ordningen. Et utvekslingsopphold kan vare fra tre til 12 måneder. Les mer

Bli med på ostejakt med Sniff

Etter at kong Harald åpnet Kunnskapsalarm i Trondheim fredag, ble rotta Sniff sluppet løs. Les mer