Sjekk Gullrute-lista

Her er de nominerte til Gullruten 2006.

Saken oppdateres.

BESTE UNDERHOLDNINGSPROGRAM

  • Walkabout - Irland rundt på 80 kroner (NRK/Nils og Ronny AS)
  • Heia Tufte (TVNorge/Nordisk Film AS)
  • IDOL 2006 (TV 2/Monster Entertainment AS)
  • Senkveld med Thomas og Harald (TV 2/Monster Entertainment AS)

BESTE REALITY

  • Internatet (TVNorge/Nordisk Film AS)
  • 71 Grader Nord (TVNorge/Nordisk Film AS)
  • Jakten På Kjærligheten (TV 2/Nordisk Film AS)
  • Søppelkongen (TV 2/Strix Televisjon AS)


BESTE DOKUSÅPE

  • Fete Typer - Nyheter for enhver pris (TV 2/Nordisk Film AS)
  • Raballder (TV 2/Motlys AS)
  • avd. Barn (NRK)
  • Everest (TVNorge/Parkas)


BESTE TV-DRAMA

  • Unni Lindell: Drømmefangeren (NRK/Nordisk Film AS)
  • Sejer - Svarte sekunder (NRK)
  • Seks Som Oss (TV 2/That's Entertainment AS)
  • Hotel Cæsar (TV 2/Metronome Spartacus)


BESTE HUMORPROGRAM

  • TV 2 Nøttene (TV 2/Seefood TV AS)
  • Nytt På Nytt (NRK)
  • Tre Brødre Som Ikke Er Brødre (NRK)
  • Rikets Røst med Otto Jespersen (TV 2/Cosmo Televisjon AS)


BESTE BARNE- ELLER UNGDOMSPROGRAM

  • Elias - Den lille redningsskøyta (TV 2/Filmkameratene AS)
  • Barnas Supershow (NRK)
  • Amigo (NRK)
  • Skattejakten (NRK/Nordisk Film AS)


BESTE MAGASIN- ELLER LIVSTILSPROGRAM

  • Ansikt Til Ansikt: Odd Børretzen (NRK/Fabelaktiv AS)
  • Store Studio (NRK)
  • Lydverket "Apache - historien om en låt" (NRK)
  • Migrapolis (NRK)


BESTE FAKTA- ELLER AKTUALITETSPROGRAM

  • Konger for Norge (NRK)
  • Pyramidegalskapen/TV 2 Hjelper Deg (TV 2/MTV Mastiff AS)
  • Test Din Stemme (NRK)
  • Erleveien (TV 2)


BESTE TV-DOKUMENTAR

  • 100% Menneske (TV 2/Dalchows Verden)
  • Med Flagget På Brystet (TV 2/FlimmerFilm)
  • Små Kjempers Øy (TV 2/Sydvest Film AS)
  • Sandmann - Historien om en sosialistisk supermann (NRK/Medieoperatø rene AS)


BESTE KVINNELIGE SKUESPILLER

  • Hilde Lyrån/Seks Som Oss (TV 2/That's Entertainment AS)
  • Anne Marit Jacobsen/Sejer- Svarte sekunder (NRK)
  • Marit A. Andreassen/Unni Lindell: Slangebæreren (NRK /Nordisk Film AS)
  • Hege Schøyen/Hos Martin (TV 2/Rubicon AS)


BESTE MANNLIGE SKUESPILLER

  • Atle Antonsen/Tre Brødre... (NRK)
  • Reidar Sørensen/Unni Lindell: Slangebæreren (NRK/Nordisk Film AS)
  • Bjarte Hjelmeland/Sejer - Svarte sekunder (NRK)
  • Dennis Storhøi/Seks Som Oss (TV 2/That's Entertainment)


BESTE KVINNELIGE PROGRAMLEDER

  • Solveig Kloppen/IDOL 2006 (TV 2/Monster Entertainment AS)
  • Anne Sandvik Lindmo/Store Studio (NRK)
  • Anne Kath. Hærland (NRK)
  • Ingrid Bjørnov/Piano, Piano (TV 2/Monster Entertainment AS)


BESTE MANNLIGE PROGRAMLEDER

  • Erik Thorstvedt/Heia Tufte (TVNorge/Nordisk Film AS)
  • Harald Rønneberg/Senkveld med Thomas og Harald (TV 2/Monster Entertainment AS)
  • Thomas Numme/Senkveld med Thomas og Harald (TV 2/Monster Entertainment AS)
  • Jon Almås/Nytt på Nytt (NRK)


 
        
            (Foto: TVNORGE)

  Foto: TVNORGE

 
        
            (Foto: GEIR TØNSET)

  Foto: GEIR TØNSET

 
        
            (Foto: ANNE LIV EKROLL / NRK)

  Foto: ANNE LIV EKROLL / NRK

 
        
            (Foto: ANNE LIV EKROLL / NRK)

  Foto: ANNE LIV EKROLL / NRK

 
        
            (Foto: MEDIEOPERATØRENE / NRK)

  Foto: MEDIEOPERATØRENE / NRK

 
        
            (Foto: TV2)

  Foto: TV2

 
        
            (Foto: BJØRN SIGURDSØN / TV2)

  Foto: BJØRN SIGURDSØN / TV2

Gikk du glipp av disse?
 
 
 
 
 
 
På forsiden nå