Saken oppdateres.
- Sterk vind og dårlig sikt gir svært vanskelige kjøreforhold. Alternativ rute via Riksvei. 3 Østerdalen, skriver Vegtrafikksentralen Øst på Twitter.
Politiet måtte rykke ut for å hjelpe trafikanter som hadde problemer på grunn uværet.
- Vegen stenges nå og biler som står på fjellet vil bli geleidet ut av entreprenør og politi. Det er flere biler som har kjørt i grøfta og politiet vil bistå med å rekvirere bergingsbil, meldte politiet på Twitter klokken 16.22. En drøy time senere melder de at tre biler er hentet opp av grøfta.
- Ingen personskader og lite materielle skader, skriver de.
E6 over Dovre var også stengt søndag formiddag, men ble åpnet igjen klokken 13.50.
Operatør ved Vegtrafikksentralen Erlend Nilsen sa til Adresseavisen søndag formiddag at det var mye vind, og at det fortløpende tas vurderinger om åpning og stenging av veien.
Også fylkesvei 27 Venabygdsfjellet i Innlandet er stengt på grunn av uvær. Dessuten ble ferja mellom Moss og Horten innstilt søndag formiddag.
Det er de siste av en rekke meldinger fra Trafikksentralen om stengte veier i Sør-Norge og innstilt ferjetrafikk.
– I dag vil man merke vindkastene mange steder Østafjells. Vi har sendt ut gult farevarsel og de kraftigste vindkastene vil komme opp i 20–25 m/s, meldte Meteorologisk institutt på Twitter søndag morgen.