Blant annet skal Rosenborg og nytreneren Kjetil Rekdal besøke seriemester Bodø/Glimt allerede i åpningsrunden første helgen i april.

I samme runde spilles også Molde – Vålerenga.Nyopprykkede HamKam, Jerv og Aalesund åpner med hjemmekamper mot henholdsvis Lillestrøm, Strømsgodset og Kristiansund. Førstnevnte kamp åpner Eliteserien 2. april klokken 16.

De øvrige kampene i 1. runde er Haugesund – Sandefjord, Sarpsborg – Viking og Odd – Tromsø.

Serien avsluttes 13. november, og da spilles følgende kamper:

Kristiansund – Jerv, Lillestrøm – HamKam, Strømsgodset – Bodø/Glimt, Rosenborg – Sarpsborg, Sandefjord – Haugesund, Tromsø – Aalesund, Viking – Odd, Vålerenga – Molde.

I Norge knyttes det også stor forventning til hvem som møtes på «fotballens festdag» 16. mai. Den runden ser slik ut:

Aalesund – Molde, Bodø/Glimt – Tromsø, Kristiansund – Strømsgodset, Lillestrøm – Sarpsborg, Rosenborg – Sandefjord, Odd – Haugesund, Viking – Jerv, Vålerenga – HamKam.

Her er oppsettet:

Runde 1, lørdag/søndag 2./3. april

HamKam - Lillestrøm, lørdag 16:00, ESN, D+

Molde - Vålerenga, lørdag 18:00, ESN, D+

Aalesund - Kristiansund, søndag 18:00, ESN, D+

Haugesund - Sandefjord, søndag 18:00, D+

Jerv - Strømsgodset, søndag 18:00, D+

Sarpsborg 08 - Viking, søndag 18:00, D+

Odd - Tromsø, søndag 18:00, D+

Bodø/Glimt - Rosenborg, søndag 20:00, MAX, D+

Runde 2, lørdag/søndag 9./10. april

Lillestrøm - Jerv, lørdag 16:00, ESN, D+

Sandefjord - Bodø/Glimt, lørdag 16:00, ESN, D+

Tromsø - HamKam, søndag 18:00, ESN, D+

Kristiansund - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+

Strømsgodset - Molde, søndag 18:00, D+

Rosenborg - Odd, søndag 18:00, D+

Vålerenga - Haugesund, søndag 18:00, D+

Viking - Aalesund, søndag 20:00, MAX, D+

Runde 3, mandag 18. april

Sarpsborg 08 - Rosenborg, mandag 18:00, ESN, D+

Aalesund - Tromsø, mandag 18:00, D+

HamKam - Sandefjord, mandag 18:00, D+

Haugesund - Strømsgodset, mandag 18:00, D+

Jerv - Kristiansund, mandag 18:00, D+

Molde - Lillestrøm, mandag 18:00, D+

Odd - Viking, mandag 18:00, D+

Bodø/Glimt - Vålerenga 20:00, MAX, D+

Runde 4, lørdag/søndag 23./24. april

Odd - Aalesund, lørdag 16:00, ESN, D+

Strømsgodset - Sandefjord, lørdag 18:00, ESN, D+

Viking - Bodø/Glimt, søndag 18:00, ESN, D+

Kristiansund - HamKam, søndag 18:00, D+

Lillestrøm - Haugesund, søndag 18:00, D+

Tromsø - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+

Vålerenga - Jerv, søndag, 18:00, D+

Rosenborg - Molde, søndag 20:00, MAX, D+

Runde 5, lørdag/søndag 7./8. mai

Sarpsborg 08 - Odd, lørdag 16:00, ESN, D+

Molde - Viking, lørdag 18:00, ESN, D+

Sandefjord - Vålerenga, søndag 18:00, ESN, D+

Bodø/Glimt - Lillestrøm, søndag 18:00, D+

Haugesund - Kristiansund, søndag 18:00, D+

Jerv - Tromsø, søndag 18:00, D+

HamKam - Aalesund, søndag 20:00, MAX, D+

Runde 6, mandag 16. mai

Lillestrøm - Sarpsborg 08, mandag 18:00, ESN, D+

Aalesund - Molde, mandag 18:00, D+

Bodø/Glimt - Tromsø, mandag 18:00, D+

Kristiansund - Strømsgodset, mandag 18:00, D+

Rosenborg - Sandefjord, mandag 18:00, D+

Odd - Haugesund, mandag 18:00, D+

Viking - Jerv, mandag 18:00, D+

Vålerenga - HamKam, mandag 20:00, MAX, D+

Runde 7, lørdag/søndag 21./22. mai

Sandefjord - Lillestrøm, lørdag 16:00, ESN, D+

Molde - Kristiansund, lørdag 18:00, ESN, D+

Tromsø - Viking, søndag 18:00, ESN, D+

Haugesund - Bodø/Glimt, søndag 18:00, D+

Jerv - Odd, søndag 18:00, D+

Strømsgodset - Vålerenga, søndag 18:00, D+

Sarpsborg 08 - Aalesund, søndag 18:00, D+

HamKam - Rosenborg, søndag 20:00, MAX, D+

Runde 8, onsdag/torsdag 25./26. mai

Bodø/Glimt - Strømsgodset, onsdag 18:00, ESN, D+

Aalesund - Jerv, onsdag 18:00, D+

Kristiansund - Tromsø, onsdag 18:00, D+

Odd - Sandefjord, onsdag 18:00, D+

Viking - HamKam, onsdag 18:00, D+

Lillestrøm - Vålerenga, onsdag 20:00, MAX, D+

Rosenborg - Haugesund, torsdag 18:00, ESN, D+

Sarpsborg 08 - Molde, torsdag 20:00, ESN, D+

Runde 9, lørdag/søndag 28./29. mai

HamKam - Odd, lørdag 16:00, ESN, D+

Strømsgodset - Viking, lørdag 18:00, ESN, D+

Molde - Bodø/Glimt, søndag 18:00, ESN, D+

Haugesund - Aalesund, søndag 18:00, D+

Jerv - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+

Sandefjord - Kristiansund, søndag 18:00, D+

Tromsø - Lillestrøm, søndag 18:00, D+

Vålerenga - Rosenborg, søndag 20:00, MAX, D+

Runde 10, lørdag/søndag 18./19. juni

Sarpsborg 08 - Strømsgodset, lørdag 16:00, ESN, D+

Kristiansund - Bodø/Glimt, lørdag 18:00, ESN, D+

Lillestrøm - Rosenborg, søndag 18:00, ESN, D+

Jerv - HamKam, søndag 18:00, D+

Odd - Molde, søndag 18:00, D+

Tromsø - Haugesund, søndag 18:00, D+

Viking - Sandefjord, søndag 18:00, D+

Aalesund - Vålerenga, søndag 20:00, MAX, D+

Runde 11, lørdag/søndag 25./26. juni

Haugesund - Viking, lørdag 16:00, ESN, D+

Rosenborg - Kristiansund, lørdag 18:00, ESN, D+

Bodø/Glimt - Aalesund, søndag 18:00, ESN, D+

HamKam - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+

Molde - Jerv, søndag 18:00, D+

Strømsgodset - Lillestrøm, søndag 18:00, D+

Sandefjord - Tromsø, søndag 18:00, D+

Vålerenga - Odd, søndag 20:00, MAX, D+

Runde 12, lørdag/søndag 2./3. juli

Jerv - Haugesund, lørdag 16:00, ESN, D+

Odd - Bodø/Glimt, lørdag 18:00, ESN, D+

HamKam - Molde, søndag 18:00, ESN, D+

Aalesund - Strømsgodset, søndag 18:00, D+

Kristiansund - Lillestrøm, søndag 18:00, D+

Sarpsborg 08 - Sandefjord, søndag 18:00, D+

Tromsø - Vålerenga, søndag 18:00, D+

Viking - Rosenborg, søndag 20:00, MAX, D+

Runde 13, lørdag/søndag 9./10. juli

Bodø/Glimt - Sarpsborg 08, lørdag 16:00, ESN, D+

Strømsgodset - Odd, lørdag 18:00, ESN, D+

Lillestrøm - Viking, søndag 18:00, ESN, D+

Molde - Tromsø, søndag 18:00, D+

Rosenborg - Jerv, søndag 18:00, D+

Sandefjord - Aalesund, søndag, 18:00, D+

Vålerenga - Kristiansund, søndag 18:00, D+

Haugesund - HamKam, søndag 20:00, MAX, D+

Runde 14, lørdag/søndag 16./17. juli

Jerv - Sandefjord, lørdag 16:00, ESN, D+

HamKam - Bodø/Glimt, lørdag 18:00, ESN, D+

Sarpsborg 08 - Vålerenga, søndag 18:00, ESN, D+

Molde - Haugesund, søndag 18:00, D+

Odd - Lillestrøm, søndag 18:00, D+

Tromsø - Strømsgodset, søndag 18:00, D+

Viking - Kristiansund, søndag 18:00, D+

Aalesund - Rosenborg, søndag 20:00, MAX, D+

Runde 15, lørdag/søndag 23./24. juli

Bodø/Glimt - Jerv, lørdag TBA, D+

Haugesund - Sarpsborg, søndag 18:00, D+

Kristiansund - Odd, søndag 18:00, D+

Lillestrøm - Aalesund, søndag 18:00, D+

Strømsgodset - HamKam, søndag 18:00, D+

Rosenborg - Tromsø, søndag 18:00, D+

Sandefjord - Molde, søndag 18:00, D+

Vålerenga - Viking, søndag 18:00, D+

Runde 16, lørdag/søndag 30./31. juli

Aalesund - Bodø/Glimt, søndag 18:00, D+

HamKam - Kristiansund, søndag 18:00, D+

Jerv - Vålerenga, søndag 18:00, D+

Odd - Rosenborg, søndag 18:00, D+

Tromsø - Sandefjord, søndag 18:00, D+

Molde - Strømsgodset, søndag 18:00, D+

Sarpsborg 08 - Lillestrøm, søndag 18:00, D+

Viking - Haugesund, søndag 18:00, D+

Runde 17, lørdag/søndag 6./7. august

Bodø/Glimt - Odd, søndag 18:00, D+

Haugesund - Jerv, søndag 18:00, D+

Kristiansund - Molde, søndag 18:00, D+

Lillestrøm - Tromsø, søndag 18:00, D+

Strømsgodset - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+

Rosenborg - HamKam, søndag 18:00, D+

Sandefjord - Viking, søndag 18:00, D+

Vålerenga - Aalesund, søndag 18:00, D+

Runde 18, lørdag/søndag 13./14. august

Aalesund - Haugesund, søndag 18:00, D+

HamKam - Vålerenga, søndag 18:00, D+

Jerv - Lillestrøm, søndag 18:00, D+

Molde - Odd, søndag 18:00, D+

Sandefjord - Rosenborg, søndag, 18:00, D+

Sarpsborg 08 - Bodø/Glimt , søndag 18:00, D+

Tromsø - Kristiansund, søndag, 18:00, D+

Viking - Strømsgodset, søndag, 18:00, D+

Runde 19, lørdag/søndag 20./21. august

Bodø/Glimt - HamKam, søndag 18:00, D+

Haugesund - Molde, søndag 18:00, D+

Kristiansund - Viking, søndag 18:00, D+

Lillestrøm - Sandefjord, søndag 18:00, D+

Strømsgodset - Jerv, søndag 18:00, D+

Rosenborg - Aalesund, søndag 18:00, D+

Odd - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+

Vålerenga - Tromsø, søndag 18:00, D+

Runde 20, lørdag/søndag 27./28

Aalesund - Odd, søndag 18:00, D+

HamKam - Haugesund, søndag 18:00, D+

Jerv - Bodø/Glimt, søndag 18:00, D+

Lillestrøm - Kristiansund, søndag 18:00, D+

Molde - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+

Sandefjord - Strømsgodset , søndag 18:00, D+

Tromsø - Rosenborg, søndag 18:00, D+

Viking - Vålerenga, søndag 18:00, D+

Runde 21, lørdag/søndag 3./4. september

Bodø/Glimt - Molde, søndag 18:00, D+

Haugesund - Tromsø, søndag 18:00, D+

Kristiansund - Sandefjord, søndag 18:00, D+

Strømsgodset - Aalesund, søndag 18:00, D+

Rosenborg - Viking, søndag 18:00, D+

Sarpsborg 08 - HamKam, søndag 18:00, D+

Odd - Jerv, søndag 18:00, D+

Vålerenga - Lillestrøm, søndag 18:00, D+

Runde 22, lørdag/søndag 10./11. september

Aalesund - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+

HamKam - Viking, søndag 18:00, D+

Haugesund - Rosenborg, søndag 18:00, D+

Jerv - Molde, søndag 18:00, D+

Kristiansund - Vålerenga, søndag 18:00, D+

Lillestrøm - Strømsgodset, søndag 18:00, D+

Sandefjord - Odd, søndag 18:00, D+

Tromsø - Bodø/Glimt, søndag 18:00, D+

Runde 23, lørdag/søndag 17./18. september

Bodø/Glimt - Haugesund, søndag 18:00, D+

Molde - Aalesund, søndag 18:00, D+

Strømsgodset - Kristiansund, søndag 18:00, D+

Rosenborg - Lillestrøm, søndag 18:00, D+

Sarpsborg 08 - Jerv, søndag 18:00, D+

Odd - HamKam, søndag 18:00, D+

Viking - Tromsø, søndag 18:00, D+

Vålerenga - Sandefjord, søndag 18:00, D+

Runde 24, lørdag/søndag 1./2. oktober

Aalesund - Viking, søndag 17:00, D+

HamKam - Jerv, søndag 17:00, D+

Haugesund - Odd, søndag 17:00, D+

Kristiansund - Rosenborg, søndag 17:00, D+

Lillestrøm - Bodø/Glimt, søndag 17:00, D+

Sandefjord - Sarpsborg 08, søndag 17:00, D+

Tromsø - Molde, søndag 17:00, D+

Vålerenga - Strømsgodset, søndag 17:00, D+

Runde 25, lørdag/søndag 8./9. oktober

Bodø/Glimt - Sandefjord, søndag 17:00, D+

Jerv - Aalesund, søndag 17:00, D+

Molde - HamKam, søndag 17:00, D+

Strømsgodset - Tromsø, søndag 17:00, D+

Rosenborg - Vålerenga, søndag 17:00, D+

Sarpsborg 08 - Haugesund, søndag 17:00, D+

Odd - Kristiansund, søndag 17:00, D+

Viking - Lillestrøm, søndag 17:00, D+

Runde 26, lørdag/søndag 15./16. oktober

Aalesund - HamKam, søndag 17:00, D+

Kristiansund - Haugesund, søndag 17:00, D+

Lillestrøm - Molde, søndag 17:00, D+

Rosenborg - Strømsgodset, søndag 17:00, D+

Sandefjord - Jerv, søndag 17:00, D+

Tromsø - Odd, søndag 17:00, D+

Viking - Sarpsborg 08, søndag 17:00, D+

Vålerenga - Bodø/Glimt, søndag 17:00, D+

Runde 27, lørdag/søndag 22./23. oktober

Aalesund - Sandefjord, søndag 17:00, D+

Bodø/Glimt - Kristiansund, søndag 17:00, D+

HamKam - Strømsgodset, søndag 17:00, D+

Haugesund - Lillestrøm, søndag 17:00, D+

Jerv - Viking, søndag 17:00, D+

Molde - Rosenborg, søndag 17:00, D+

Sarpsborg 08 - Tromsø, søndag 17:00, D+

Odd - Vålerenga, søndag 17:00, D+

Runde 28, lørdag/søndag 29./30. oktober

Kristiansund - Aalesund, søndag 17:00, D+

Lillestrøm - Odd, søndag 17:00, D+

Strømsgodset - Haugesund, søndag 17:00, D+

Rosenborg - Bodø/Glimt, søndag 17:00, D+

Sandefjord - HamKam, søndag 17:00, D+

Tromsø - Jerv, søndag 17:00, D+

Viking - Molde, søndag 17:00, D+

Vålerenga - Sarpsborg 08, søndag 17:00, D+

Runde 29, søndag 6. november

Aalesund - Lillestrøm, søndag 17:00, D+

Bodø/Glimt - Viking, søndag 17:00, D+

HamKam - Tromsø, søndag 17:00, D+

Haugesund - Vålerenga, søndag 17:00, D+

Jerv - Rosenborg, søndag 17:00, D+

Molde - Sandefjord, søndag 17:00, D+

Sarpsborg 08 - Kristiansund, søndag 17:00, D+

Odd - Strømsgodset, søndag 17:00, D+

Runde 30, 13. november

Kristiansund - Jerv, søndag 17:00, D+

Lillestrøm - HamKam, søndag 17:00, D+

Strømsgodset - Bodø/Glimt, søndag 17:00, D+

Rosenborg - Sarpsborg 08, søndag 17:00, D+

Sandefjord - Haugesund, søndag 17:00, D+

Tromsø - Aalesund, søndag 17:00, D+

Viking - Odd, søndag 17:00, D+

Vålerenga - Molde, søndag 17:00, D+

Den norske fotballen «tjuvstarter» sesongen med åttedelsfinaler i NM. De spilles 12. og 13. mars. Kvartfinalene spilles en uke senere.