BESTE UNDERHOLDNINGSPROGRAM
Walkabout - Irland rundt på 80 kroner (NRK/Nils og Ronny AS)
Heia Tufte (TVNorge/Nordisk Film AS)
IDOL 2006 (TV 2/Monster Entertainment AS)
Senkveld med Thomas og Harald (TV 2/Monster Entertainment AS)
BESTE REALITY
Internatet (TVNorge/Nordisk Film AS)
71 Grader Nord (TVNorge/Nordisk Film AS)
Jakten På Kjærligheten (TV 2/Nordisk Film AS)
Søppelkongen (TV 2/Strix Televisjon AS)
BESTE DOKUSÅPE
Fete Typer - Nyheter for enhver pris (TV 2/Nordisk Film AS)
Raballder (TV 2/Motlys AS)
avd. Barn (NRK)
Everest (TVNorge/Parkas)
BESTE TV-DRAMA
Unni Lindell: Drømmefangeren (NRK/Nordisk Film AS)
Sejer - Svarte sekunder (NRK)
Seks Som Oss (TV 2/That's Entertainment AS)
Hotel Cæsar (TV 2/Metronome Spartacus)
BESTE HUMORPROGRAM
TV 2 Nøttene (TV 2/Seefood TV AS)
Nytt På Nytt (NRK)
Tre Brødre Som Ikke Er Brødre (NRK)
Rikets Røst med Otto Jespersen (TV 2/Cosmo Televisjon AS)
BESTE BARNE- ELLER UNGDOMSPROGRAM
Elias - Den lille redningsskøyta (TV 2/Filmkameratene AS)
Barnas Supershow (NRK)
Amigo (NRK)
Skattejakten (NRK/Nordisk Film AS)
BESTE MAGASIN- ELLER LIVSTILSPROGRAM
Ansikt Til Ansikt: Odd Børretzen (NRK/Fabelaktiv AS)
Store Studio (NRK)
Lydverket "Apache - historien om en låt" (NRK)
Migrapolis (NRK)
BESTE FAKTA- ELLER AKTUALITETSPROGRAM
Konger for Norge (NRK)
Pyramidegalskapen/TV 2 Hjelper Deg (TV 2/MTV Mastiff AS)
Test Din Stemme (NRK)
Erleveien (TV 2)
BESTE TV-DOKUMENTAR
100% Menneske (TV 2/Dalchows Verden)
Med Flagget På Brystet (TV 2/FlimmerFilm)
Små Kjempers Øy (TV 2/Sydvest Film AS)
Sandmann - Historien om en sosialistisk supermann (NRK/Medieoperatø rene AS)
BESTE KVINNELIGE SKUESPILLER
Hilde Lyrån/Seks Som Oss (TV 2/That's Entertainment AS)
Anne Marit Jacobsen/Sejer- Svarte sekunder (NRK)
Marit A. Andreassen/Unni Lindell: Slangebæreren (NRK /Nordisk Film AS)
Hege Schøyen/Hos Martin (TV 2/Rubicon AS)
BESTE MANNLIGE SKUESPILLER
Atle Antonsen/Tre Brødre... (NRK)
Reidar Sørensen/Unni Lindell: Slangebæreren (NRK/Nordisk Film AS)
Bjarte Hjelmeland/Sejer - Svarte sekunder (NRK)
Dennis Storhøi/Seks Som Oss (TV 2/That's Entertainment)
BESTE KVINNELIGE PROGRAMLEDER
Solveig Kloppen/IDOL 2006 (TV 2/Monster Entertainment AS)
Anne Sandvik Lindmo/Store Studio (NRK)
Anne Kath. Hærland (NRK)
Ingrid Bjørnov/Piano, Piano (TV 2/Monster Entertainment AS)
BESTE MANNLIGE PROGRAMLEDER
Erik Thorstvedt/Heia Tufte (TVNorge/Nordisk Film AS)
Harald Rønneberg/Senkveld med Thomas og Harald (TV 2/Monster Entertainment AS)
Thomas Numme/Senkveld med Thomas og Harald (TV 2/Monster Entertainment AS)
Jon Almås/Nytt på Nytt (NRK)